24.03.2018 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Výstavy jsou výkladní skříní plemene

VOD se sídlem v Kámeně je zemědělský podnik na Pacovsku, který většina čtenářů dobře zná. Kromě toho, že je hostitelem Dne Zemědělce, je známý i díky živočišné výrobě. V jeho stájích najdeme 800 dojnic, dnes už s převahou českých strakatých plemenic. A hlavním zootechnikem podniku je Marian Bílý, MBA, předseda Svazu chovatelů českého strakatého skotu, z. s.

V rozhovoru pozval mimo jiné Marian Bílý příznivce tradičního kombinovaného plemene na 14. Den českého strakatého skotu v Radešínské Svratce, který se letos uskuteční 13. září. „Mám radost, že tato akce nabývá stále na významu nejen v České republice, ale také v zahraničí. Očekáváme účast několika delegací nejen z okolních států, ale i ze vzdálenějších destinací. V budoucnu snad v ringu uvidíme i zahraniční plemenice. Pomalu se tak plní to, co jsme si s Romanem Šustáčkem vysnili,“ komentoval předseda svazu s odkazem na svého uznávaného předchůdce.

Nejen výstavou v Radešínské Svratce je ale živ chovatel českého strakatého skotu. Kromě dalších akcí, které Marian Bílý vnímá jako prezentaci plemene, je v tomto podnikání jako všude jinde stěžejní ekonomická návratnost. U mléka a masa je přitom situace odlišná.

 

Více si přečtete v Zemědělci.

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down