25.09.2009 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zájem o stáje pro skot a prasata trvá

Firma BD Tech, s. r. o., vznikla na přelomu roku 1995 a 1996 jako oficiální zastoupení německé firmy Big Dutchman pro ČR v oblasti chovu prasat. Od té doby rozšířila svůj prodejní program i na ostatní sortiment v oblasti technologií živočišné výroby. Od roku 2000 došlo k převzetí obchodních aktivit firmy Bio Center Praha, a tím rozšíření nabídky a sortimentu o technologie pro skot. „V roce 2005 byla tato část posílena o významný produkt – zahájení výroby a prodeje vzdušných plachtových hal pro skot – ProfiCover TX. Další nosný program firmy tvoří komplexní výstavby kejdových hospodářství, zejména pomocí zemních nádrží, technologie separace FAN, míchání a čerpání kejdy,“ uvedl ředitel společnosti BD Tech Ing. Jan Kozák.

Na sklonku roku 2008 získala podle Ing. Kozáka firma BD Tech zastoupení německé firmy BD Agro Reventables, spadající do skupiny Big Dutchman – dodávky a výstavby bioplynových stanic pro zemědělský a komunální sektor.
Aktivity firmy zasahují i mimo oblast České republiky. „Slovenské, maďarské, rumunské, běloruské, ale i dánské farmy jsou vybavovány produkty firmy BD Tech, která buduje v těchto regionech svá zastoupení,“ uvedl Ing. Kozák. „Řídíme se zásadou, že prodejem technologie naše starost o její provoz nekončí, ale začíná,“ dodal.
V České republice podle ředitele přes krizovou situaci v odbytu mléka neklesá zájem o novostavby a rekonstrukce stájí pro skot. Mezi poslední významnější projekty společnosti patří například plachtová stáj ProfiCover v Agrospolu Malý Bor. V oblasti chovu prasat právě probíhá rekonstrukce farmy Srní na porodny pro 2100 prasnic, která spadá pod akciovou společnost Vema Chrudim.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down