26.09.2022 | 07:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zaměřeno na welfare a životní prostředí

V termínu 15. 11. až 18. 11. se v Hanoveru uskuteční další ročník prestižního veletrhu EuroTier. Tento ročník je podle zástupců pořádající společnosti DLG zaměřen především na zlepšování welfare chovaných zvířat stejně jako na minimalizaci dopadů jejich chovu na životní prostředí. Vystavovat zde bude 1700 subjektů z 55 zemí světa.

V rámci slavnostního zahájení budou předány ceny za inovace, čtyři zlaté a 14 stříbrných medailí.

Zlaté medaile:

  • Výrobek SoundTalks® od společnosti Boehringer Ingelheim Vetmedica GmbH,
  • Inovace GEA AutoDry přihlášená firmou GEA Farm Technologies GmbH,
  • Stimulor® StressLess - Wave-based milking od společnosti Siliconform Vertriebs GmbH & Co. KG,
  • Produkt Active Cleaner nabízený firmou WASSERBAUER GmbH Fütterungssysteme.

Pro prasata je určen produkt SoundTalks® od společnosti Boehringer Ingelheim Vetmedica GmbH. Výsledkem respiračních onemocnění v chovech prasat je snížení pohody a zvýšená náchylnost k dalším chorobám. To může v konečném důsledku vest k nižší užitkovosti, a tím i ziskovosti farem.

SoundTalks je systém, který nepřetržitě analyzuje zdravotní stav prasat z pohledu respiračních potíží.

Monitory instalované v kotci, z nichž každý je vybaven šesti mikrofony, registrují všechny zvuky, a jsou schopny pomocí algoritmu rozlišit kašel od ostatních projevů. Vzhledem k tomu, že systém zaznamenává projevy 24 hodin denně, dokáže na rozdíl od farmáře registrovat příznaky respiračních onemocnění i v době, kdy ve stáji není žádný ošetřovatel.

 K omezení spotřeby antibiotik podávaných při zaprahování k prevenci infekcí vemene může pomoci product GEA AutoDry. Pro dojnice s vysokou užitkovostí představuje zasušení určité riziko. System AutoDry pro konvenční dojírny u předem definovaných plemenic na konci laktace automaticky redukuje jejich nádoj po dosažení stanovené hranice. Omezování dojení začíná deset dní před zasušením, s časem se definovaný nádoj postupně snižuje podle patentovaného algoritmu.

Odlišný tvar strukové návlečky nabízí chovatelům firma Siliconform Vertriebs GmbH & Co. KG. Produkt s názvem Stimulor® StressLess má vlnitý design, který umožňuje dojení struků různých velikostí tím, že zabraňuje příliš vysokému podtlaku, a tím poškození struků.

Pro chovy koní je určen automatický odstraňovač výkalů Active Cleaner od společnosti Wasserbauer GmbH. Technologie umělé intelligence pomocí kamery analyzuje shromážděná data v reálném čase a detekuje materiál, který má být odstraněn. Jakmile zařízení zjistí více hromad trusu, automaticky vypočítá optimální trasu, plně automaticky shromáždí trus, vyhodnotí velikost a množství a následně výkaly vyloží na určené místo.

SONY DSC

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down