14.09.2017 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zemědělské muzeum otevřeno

Za účasti premiéra Bohuslava Sobotky, ministra zemědělství Mariana Jurečky a ministra kultury Daniela Hermana se koncem července slavnostně otevřely nové expozice v Národním zemědělském muzeu.

Již od konce loňského roku probíhala v Národním zemědělském muzeu rekonstrukce, jejímž cílem bylo oživování dosavadních i nových expozic. Muzeum se ve svém konceptu zaměřilo na „Příběh zemědělství – vše mezi zemí a talířem“. Nově otevřené expozice Voda v krajině, Gastrostudio a Objevovna jsou korunovány unikátní vyhlídkovou terasou na střeše. Nové prostory se tak přidají k nedávno otevřeným stálým expozicím Rybářství, Myslivost, Laboratoř ticha a Jede traktor. Expozice jsou plné moderních a interaktivních technologií, díky nimž se každý může stát součástí zajímavého příběhu. Příběh zemědělství v netradičním moderním pojetí si tak díky interaktivním technologiím užijí návštěvníci jakéhokoli věku.

Hlavní expoziční prostor vypráví o vodě jako o nejdůležitějším prvku v našem životě. Voda v krajině se soustředí především na úlohu člověka při hospodaření, zemědělské činnosti a věnuje pozornost vztahu mezi vodou a půdou. Dominantou expozice je plastický model České republiky, na němž se dle volby promítají nejrůznější příběhy vody. Expozice klade důraz na hravost a vzdělávání, návštěvník má možnost zasahovat do děje prostřednictvím dotykových knih, interaktivních modelů a AV technologií. Zážitek z expozice umocňují zvukové a světelné efekty. K vidění jsou zajímavosti z historie využívání vody, z období povodní i sucha. Obrovské skleněné válce návštěvníkům odhalují sílu vody a její spotřebu v České republice i ve světě. Zajímavý je i interaktivní model vodní elektrárny nebo se interaktivní velká voda na Vltavské kaskádě.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down