21.05.2021 | 07:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Získávají některé evropské společnosti vejce v klecích?

Evropské potravinářské společnosti používající klece pro nosnice a vejce prodávající na zahraničních trzích, dostávají od Evropského parlamentu tvrdá slova, která je vyzývají, aby s touto praktikou skoncovaly.
V otevřeném dopise poslanci Evropského parlamentu vyzývají výrobce potravin, kteří tak dosud neudělali, aby veřejně stanovili harmonogram pro ukončení prodeje vajec v klecích pro mezinárodních dodavatelské řetězce.

Dopis uvádí: „Povinnost potravinářských společností chovat se zodpovědně vůči zvířatům a vůči spotřebitelům nekončí na hranicích kontinentu.“

Pokračuje, že evropské společnosti, které používají klece pro dodavatelské řetězce v Asii, na Středním východě nebo jinde, užívají praktiky, které jsou tak kruté a nebezpečné, že jsou v EU nezákonné – a praktiky, které v mnoha případech porušují vlastní deklarovou politiku dobrých životních podmínek zvířat.

Bateriové klece jsou v EU zakázány téměř deset let, přičemž většina vajec, která se tam vyrábějí, pochází ze systému bez klecí nebo z volného výběhu.

 

Dvojí metr?

Dopis zmínil řadu evropských podniků, které stanovily časové harmonogramy pro ukončení používání produkce vajec v klecích po celém světě, spolu s těmi evropskými zeměmi, kde jsou právní předpisy přísnější než právní předpisy zavedené EU. Pro společnosti, které stále nedokážou získat vejce bez klecí mimo evropské hranice, jsou však poslanci Evropského parlamentu obzvláště kritičtí: „Za účelem zajištění asijské, blízkovýchodní, africké nebo latinskoamerické spotřebitelů lze stejnou úroveň bezpečnosti potravin a kvality potravin poskytovanou evropským spotřebitelům právem pohlížet jako na diskriminační.".

Dopis rozeslal nevládním organizacím Lever Foundation a Green REV Institute.

Zdroj: Egg Industry Insight

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down