14.01.2013 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Změna organizace práce přinesla výsledky

Pro akciovou společnost AGP Beroun – Agropodnik je chov prasat a výkrm drůbeže hlavní podnikatelskou aktivitou. S vyprodukovanými téměř pěti tisíci tunami vepřového a tisícem tun kuřecího masa nástupnická organizace bývalého Společného zemědělského podniku pro živočišnou výrobu patří k významným producentům v regionu. Podnikem vynaložené investice do modernizace ustájovacích kapacit jsou pak nadějným signálem pro udržení chovatelské tradice v době, která zemědělskému podnikání v živočišné výrobě zrovna nenahrává.

V rámci živočišné výroby berounský producent vepřového a drůbežího masa provozuje čtyři farmy. Dvě z nich – Levín a Housina slouží k produkci výkrmových prasat, na farmě Chlustina je rozmnožovací chov prasniček. Z celkového počtu více než 1800 prasnic jich je 500 ustájeno ve středisku v Levíně, 1100 na farmě Housina a dvě sta jich je v rozmnožovacím chovu. Čtvrtá farma Skuhrov je technologicky vybavena k výkrmu brojlerových kuřat.
„Po roce 1989 jsme se oprostili částečně od některých činností bývalého Společného zemědělského podniku pro živočišnou výrobu v Berouně, které vedle provozovaného chovu prasat a výkrmu drůbeže zahrnovaly ještě odchov telat a další aktivity. Ročně vyprodukujeme bezmála pět tisíc tun vepřového a tisíc tun drůbežího masa. K oživení rentability výroby vepřového masa výrazně přispěly dotace na ozdravení chovu selat. Naopak na adresu ekonomiky výkrmu brojlerů musím konstatovat, že i přes slušné výsledky v posledních letech je pro nás produkce drůbežího masa stále nerentabilní,“ uvedl generální ředitel AGP Beroun – Agropodnik, a. s. Ing. Stanislav Šmíd.
Aby byl výčet činností středočeské akciové společnosti úplný zbývá ještě doplnit, že společnost vyrábí a prodává pěstební substráty a zabývá se prodejem průmyslových hnojiv.

Celý článek najdete v únorovém čísle časopisu Náš chov

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down