Změna v provádění kontroly užitkovosti

K 1. listopadu převzalo Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR výkon kontroly užitkovosti od společnosti CRV Czech Republic, spol. s r. o., a stalo se tak největší oprávněnou organizací v ČR v oblasti výkonu KU s téměř 400 klienty a 141 000 dojnicemi zapojenými do KU.

Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR bylo založeno v roce 2015 třemi subjekty: Českomoravskou společností chovatelů, a. s., Svazem chovatelů holštýnského skotu v ČR, z. s., a Svazem chovatelů českého strakatého skotu, z. s. Jeho ředitelem je Ing. Vítězslav Burdych.

Zajištění KU nezávislou chovatelskou organizací je v souladu nejen s běžnými zvyklostmi v chovatelsky vyspělých zemích ve světě, ale i s dlouhodobou strategií hlavních zúčastněných partnerů. Současně navazuje na předchozí kroky v oblasti kontroly užitkovosti – úpravu metodiky KU a změny  v laboratořích pro rozbory mléka. Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR i CRV Czech Republic, spol. s r. o., připravují další spolupráci, zejména na vývoji nových aplikací.

Převzetím výkonu KU pod Družstvo pro kontrolu užitkovosti v ČR zůstávají zachovány všechny dosavadní vztahy i zaměstnanecké poměry pro výkon KU.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down