24.11.2022 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zvířata na SPACE

Veletrh SPACE 2022 v Rennes nabídl po chudších letech způsobených pandemií prezentaci mnoha odvětví živočišné výroby, od skotu, prasat, koz a ovcí až po drůbež, králíky a akvakulturu. Zúčastnilo se ho více než 1200 vystavovatelů, 90 000 návštěvníků a 8500 zahraničních návštěvníků ze 120 zemí. Kromě výrobků návštěvníky přitáhla i hospodářská zvířata, k vidění bylo na 550 kusů skotu a dvě stovky ovcí a koz.

 

První den byl věnován hlavně masným plemenům, zejména národní soutěži blonde d'Aquitaine. Tam se přihlásilo 80 zvířat převážně z rodiště plemene, ale zastoupena bude i východní Francie. Blonde d'Aquitaine se stále rozvíjí, zejména v západní Francii. Počet zvířat tohoto plemene se za posledních 30 let prakticky zečtyřnásobil.

Souběžně se soutěží proběhla dražba masného skotu. Chovná zvířata byla rovněž přihlášena do aukce Genomic Elite.

První den veletrhu se v ringu představila také plemena simentál, rouge des Prés, charolais, limousin, slaers, parthenaise a montbéliarde.

Následující den mohli návštěvníci vidět plemena normande, brown-swiss a také národní šampionát jersey se 64 zástupci.

Spolu s přehlídkou se konala také řada akcí a konferencí, které prezentovaly přednosti jerseyského plemene z hlediska užitkovosti, stejně jako jeho adaptabilitu, dlouhověkost a rozvoj v jiných zemích.

Poslední den mezinárodního veletrhu se konal nejen holštýnský šampionát, ale také přehlídka plemene pie rouge.

V rámci aukce Genomic Elite se představilo devět plemen, holštýn, normande, jersey, pie rouge, brown-swiss, montbeliarde, simentál, blonde d'Aquitaine a limousin. Poprvé byly jalovice plemen holštýn, pie rouge a normande hodnoceny pomocí jednostupňové genomiky, která se má v příštích letech stát mezinárodním standardem.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down