27.04.2023 | 08:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zvolena starší šampiónka českého strakatého skotu

Na Národní výstavě hospodářských zvířat v Brně se v úterý zvolila mladší i starší šampiónka českého strakatého skotu, ocenění získaly i kráva s nejlepším vemenem a chovatelé za nejlepší kolekci zvířat. Pohár si odvezla i nejlepší vodička a nejlepší vodič výstavy. Na brněnském výstavišti se totiž uskutečnila Národní výstava tohoto plemene, kterou soudcoval slovinský rozhodčí Jože Smolinger.

Jak uvedl slovinský rozhodčí, rozhodnutí bylo těžké, všechny předváděné plemenice byly typové, s pěknými vemeny a korektními končetinami. Nejlepší ale mohly být pouze tři – mladší a starší šampiónka a také kráva s nejlepším vemenem.

Národní šampiónkou mezi mladšími kravami se stala vítězka prvotelek po otci Walot z chovu Nahořanská a. s. Starší šampiónkou Jože Smolinger vyhlásil vítězku krav na třetí laktaci, dceru Erbhofa ze Střední školy zemědělské a veterinární v Lanškrouně.

Holly s číslem 448146/953, kterou přivezli ze Střední školy zemědělské a veterinární v Lanškrouně se narodila 6. 6. 2018 z kombinace Erbhof EG-041 x Wildwest HG-331 a potřetí se otelila 14. ledna tohoto roku. „Na svůj věk vypadá velmi dobře, je typová, s korektními končetinami a pevným vemenem,“ pochválil ji Smolinger.

Za vedení v kruhu si od slovinského rozhodčího vysloužili vavříny vodiči Michaela Plachá a Jan Kloboučník.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down