19.12.2022 | 04:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Zvýšení účinnosti krmiv

Jak na veletrhu EuroTIer informoval Stefan Dieplinger, ředitel společnosti SCHAUER Agrotronic Gmbh., rozsáhlý rakouský výzkum, projekt SaLuT, který se uskutečnil ve výkrmně prasat NatureLine ve Štýrsku, přinesl v roce 2021 mimořádný průběžný výsledek po dokončení první série testů. Dílčí výsledky projektu potvrdily snížení emisí prachu, čpavku a zápachu o 80 až 95 %.

„Ve srovnání s běžnou stájí s hnojným kanálem pod zaroštovanou podlahou sledujeme snížení prašnosti až 80 %, čpavku více než 80 % a zápachu až 95 %. Podle specifikací německé normy TA-Luft by tedy již nebyla zapotřebí pračka vzduchu,“ říká s nadšením Stefan Dieplinger na výstavišti v Hannoveru.

Více technologií současně

Tento neuvěřitelný výsledek lze vysvětlit chytrou kombinací všech dříve známých a dostupných operací a technologií. V projektu byly využity tyto technologie:

  • vícefázové krmení Schauer Spotmix,
  • aktivním přívod vzduchu v části kotce pro odpočinek zvířat s možností chlazení,
  • rozdělení na tři funkční plochy, emisní plochy jsou redukovány na pouhých 20 % roštové podlahy,
  • podestýlání bezprašné slámy systémem Spotmix Welfare, kromě toho se na podlaze váže prach postřikem řepkového oleje,
  • pravidelné odstraňování hnoje, trvalé a okamžité oddělení moči od trusu.

 

Nové, automatické a rotační rozmetadlo slámy Strohmatic Air ASD - Automatic Straw Distribution (patentováno) – je inteligentní moderní řešení pro zastýlání a krmení. Strohmatic Air ASD je řízen novou vylepšenou řídicí jednotkou, která je přístupná online a distribuuje požadované množství slámy v definovaných časech. Tím odpadá proces ruční distribuce. Maximální distribuční rádius je 8 m na jeden rozmetač, maximální dopravní výkon až 700 kg/hod. Stáje pro kachny, krůty, prasata, skot a další druhy hospodářských zvířat mohou být denně automaticky podestýlány malým množstvím nasekané slámy zbavené prachu (třeba i několikrát denně). Strohmatic Air snižuje množství potřebné slámy a produkuje méně prachu.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down