12.07.2019 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Accelerator - zrození nových firem

Program Accelerator Pearse Lyonse je dalším z řady projektů podporující mladé lidi a je zaměřen na vytvoření odrazového můstku pro začínající firmy podnikající v zemědělském a potravinářském průmyslu. Do letošního třetího ročníku se přihlásilo 251 projektů z 53 různých států světa a vybráno bylo následujících devět z nich. Firmy mimo jiné dostaly možnost prezentovat své produkty na hlavním pódiu na konferenci The One.

Swinetech

Swinetech je společnost z USA ze státu Iowa a zabývá se zdravím prasat a prevencí jejich mortality. Jejich produktem je zařízení SmartGuard, které chrání selata před zalehnutím prasnicí.

TerraNutriTech

TerraNutriTech představila své patentované řešení přesně dávkovaných výživových doplňků pro skot, prasata i drůbež. Srdcem systému je zařízení, které je namontované přímo na přívodním potrubí vody a kde jsou umístěny zásobníky s doplňkem.

Breedr

Z Velké Británie přijela Claire Lewis, spoluzakladatelka společnosti Breedr, jež vyvinula platformu pro sdílení dat mezi chovatelem masného skotu, zpracovatelem hovězího masa a koncovým prodejcem. Breedr je aplikace, která jednak slouží jako deník každého zvířete, jednak disponuje predikčními programy, díky nimž dokáže farmářům navrhnout optimální dobu prodeje a předpovědět zisk.

Biome Makers

Biome Makers nabízí unikátní řešení, které dokáže zvýšit úrodnost půdy a zlepšit udržitelnost. Principem je analýza půdního vzorku a korelace ekosystému mikroorganismů a zdravotní kondice půdy.

Intouch Go

Intouch Go nabízí otevřenou platformu, která pracuje s velkým množstvím dat z provozu farmy a předpovídá zisk v souvislosti s užitkovostí. Pokud se předpověď odchýlí od skutečnosti, navrhne program změnu krmné dávky.

Colabriq

Společnost Colabriq chce na základě nové platformy s využitím znalostních diagramů poskytovat informace, které vedou k lepšímu rozhodování v celém dodavatelském řetězci drůbežího masa.

SomaDetect

Společnost SomaDetect přichází se senzorem, který dokáže v reálném čase měřit hlavní parametry mléka, jako je množství somatických buněk, tuku bílkovin, progesteronu nebo přítomnost antibiotik.

Folium Science

Společnost Folium Science vyvinula novou technologií Guided Biotics, pomocí které dokáže odstranit nežádoucí bakterie z krmiva i ze střev zvířat. Využívá k tomu novou metodu genetického inženýrství CRISPR.

Higher Steaks

Higher Steaks je firma, jež se zabývá použitím nejmodernějších technik pěstování buněčných kultur pro pěstování masa ze zvířecích buněk v laboratorních podmínkách.*

Martina Karásková

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down