21.10.2021 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Aldi rozšiřuje nabídku domácího masa ve svých prodejnách v Maďarsku

Maďarské obchody Aldi nabízejí od října ve své běžné nabídce vepřové a hovězí maso vyrobené ze 100 % v Maďarsku a výhradně od maďarských dodavatelů, oznámil obchodní řetězec na tiskové konferenci v polovině října v Budapešti.

Ministr zemědělství považoval rozšíření domácí nabídky za mimořádně příznivé a zdůraznil, že věří, že příklad obch. řetězce Aldi budou následovat další. Vyjádřil také naději, že si stále více zákazníků zvolí maďarský výrobek. Budoucnost maďarského potravinářského průmyslu závisí na informovanosti zákazníků, protože jen zpracování masa poskytuje obživu pro více než 21 000 zaměstnanců," zdůraznil István Nagy.

Vedoucí ministerstva poděkoval obchodním řetězcům a výrobcům, informoval vládní zpravodajský portál, že zajišťovali jídlo i v nejtěžších dobách. Dodal, že snížení vnější závislosti na potravinách se stalo národní strategickou otázkou kontinuity dodavatelských řetězců za všech okolností. "Maďarsko si vede dobře v zásobování potravinami a vláda všemi prostředky pomáhá domácím výrobcům,"  řekl ministr.

Podle prezidenta Asociace maďarského masného průmyslu (Sdružení masa) přišlo Aldiho oznámení v pravý čas, protože pomáhá zemědělcům v současné obtížné situaci. "Výrobní náklady neustále rostou kvůli vyšším cenám krmiv a energetických zdrojů, jakož i rostoucím mzdám, ale poptávka se nerozšířila, takže výrobci zatím nedokázali zvýšit ceny," dodal Tamás Éder.*

Zdroj: Agro Naplo

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down