Aquitanima stojí za vidění

Na přelomu května a června si ti, které zajímá zemědělství a potravinářství, plánují cestu do metropole Nové Akvitánie na Salon de l´Agriculture v Bordeaux, aby viděli výstavu i francouzské chovy.

Na výstavišti Parc de l´Éxposition v Bordeaux se scházejí chovatelé, pěstitelé, výrobci potravin, odborná i laická veřejnost, a to nejenom z regionu Nová Akvitánie. Jejich motivem je účast na velkolepé regionální zemědělské výstavě Salon de l´Agriculture de la Nouvelle-Aquitaine, jehož součástí je Aquitanima, která je zaměřena především na skot. Navíc na  Aquitanima Tours mohou zájemci z celého světa navštívit vybrané francouzské chovy, nebo testační zařízení šlechtitelských organizací.

Během prvních tří červnových dnů se na výstavišti představily čtyři stovky kusů skotu devíti plemen a všech kategorií soutěžících o tituly šampionů. Rozhodovalo se o nejlepších zástupcích plemene limousin, blonde d´Aquitaine, bazadaise a Prim´Holstein.  Představila se také plemena charolaise, parthenaise, salers a jersey. V  předvadišti ale probíhaly také aukce, přihazovalo na plemena limousin a bazadaise. K vidění byly i matka s jalovičkou jménem Prague původního dojného plemene v oblasti Gironde, plemene bordelaise.

Jeden z dní veletrhu patřil ovcím, jichž byla připravena přibližně stovka, a zájemci  mohli vidět i na tři stovky koní zejména regionálních plemen.*

Ing. Anna Marcinková

 Podrobněji v časopisu Náš chov 8/2019.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down