19.08.2019 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bezpečnost na letišti v Helsinkách

Aby se zabránilo šíření afrického moru prasat (ASF) do Finska, připravuje celní agentura této země nového psa na detekci potravin živočišného původu na letišti v Helsinkách. Opatření bylo přijato, protože ASF byl v Číně tak rozšířený a na letiště přilétá mnoho letů z Asie. Podle statistik Finavia cestovalo mezi Finskem a Čínou v roce 2018 odhadem 600 000 cestujících.

S novým psem vycvičeným na detekci potravin – masa se očekává, že se zadržování potravin celními orgány na letišti zmnoží, jak uvedl ředitel celní správy Mikko Grönberg.

Evira (Finnish Food Safety Authority) poznamenává, že šíření ASF představuje pro finský masný průmysl velkou finanční hrozbu ve výši desítek milionů EUR.

V právních předpisech Evropské unie (EU) je cestujícím zakázáno přepravovat maso nebo mléčné výrobky do EU z důvodu rizika šíření nákazy.

Situace na celém světě je znepokojivá kvůli šíření afrického moru prasat. Úřady ve Finsku neustále spolupracují na posílení kontrol dovozu potravin cestujícími a na poskytování více jak uvedl finský ministr zemědělství a lesního hospodářství Jari Leppä.

Doposud nebyl ASF ve Finsku detekován, ačkoli případy ASF byly potvrzeny v jiných částech Evropy – ve všech pobaltských zemích a v zemích na východ od Evropské unie.

Pes vyškolený pro práci na letišti labradorský retrívr jménem Rico. Psovodem je celní inspektor Kimmo Linden. Rico Pes zahájí svou práci v roce 2020 po dokončení výcviku, bude rovněž pracovat v přístavech v Helsinkách a hledat dovozce masa divočáka v dopravě uvnitř EU.*

Zdroj:

www.wattagnet.com

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down