31.08.2020 | 09:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Bohužel nebude ani Sommet de l´elevage

Není to tak dávno, co jsme psali, že jediný veletrh, který se letos v Evropě bude konat, je Sommet de l´elevage v Auvergbe v Clermont Ferrandu. Zástupci departementu Puy-de-Dôme však nepovolili jeho konání, proto byl zrušen.

Sommet naplánovaný na 7. až 9. října v Cournon d'Auvergne poblíž Clermont-Ferrandu byl organizátory zrušen. Prefektura Puy-de-Dôme, která byla požádána o výjimku pro zhruba 30 000 lidí, ji neudělila kvůli koronaviru.

Podle prefektury Puy-de-Dôme se nakonec nebude konat Sommet de l'Elevage, který se měl konat od 7. do 9. října v Cournon d'Auvergne poblíž Clermont-Ferrandu. Organizátoři akce raději zrušili jeho konání. Požádali prefekturu o výjimku, aby mohlo veletrh navštívit až 30 000 lidí. Tuto výjimku prefekt Philippe Chopin neudělil. „Výjimka, kterou organizátoři požadují pro 30 000 lidí dokonce denně, je značná, nemá na národním území obdoby,“ vysvětlila prefektura v tiskové zprávě.

Jelikož je v současnosti konání akce omezeno na 5000 účastníků, organizace Sommetu se rozhodla o jejím zrušení. „Toto rozhodnutí následuje po četných konzultacích, zejména s firmami v oboru a organizátory. Zohledňuje se vývoj zdravotní situace v departementu, které v poslední době zaznamenalo silný nárůst počtu lidí s covid-19. Trend sledovaný dnes v departementu stejně jako v celé metropoli neumožňuje uvažovat o říjnovém setkání tak velkého počtu návštěvníků na stejném místě, “dodává prefektura ohledně odmítnutí výjimky. Na chovatelském summitu každoročně přivítá 1550 vystavovatelů a 2 000 zvířat.

Rozhodnutí přijato „s velkou lítostí“

Prefektura Puy-de-Dôme právě informovala organizátory š summitu, že vzhledem k nepříznivému vývoji zdraví nemůže pozitivně reagovat na žádost o osvobození od hranice 5000 osob na akci (pravidlo stanovené během oznámení předsedy vlády 11. srpna). Organizátoři jsou proto nuceni zrušit 29. ročník summitu původně naplánovaného na 7., 8. a 9. října 2020, protože nebudou schopni zajistit 30 000 návštěvníků denně nezbytných pro úspěch akce. S velkou lítostí jsme rezignovali na toto důležité rozhodnutí, “vysvětlují organizátoři v tiskové zprávě.

Organizátoři přehlídky by chtěli poděkovat zejména všem vystavovatelům, kteří stejně jako oni věřili až do dnešního oznámení, že Sommet de l'elevage má své místo ve znovu nastartovánít francouzské ekonomiky. Sommet by rád poděkoval svým partnerům a návštěvníkům za pochopení a podporu v této době solidarity a individuální odpovědnosti.

Organizátoři přehlídky již tvrdě pracují na speciálním ročníku pro rok 2021, mimo jiné:

30. výročí existence  Sommet, trvání po dobu 4 dnů (5. - 8. října 2021), organizace národních šampionátů plemene aubrac, slavnostní otevření nové stálé haly o rozloze 10 000 m², reorganizace venkovní plochy.

Uvidíme se 5.-8. října 2021 v Clermont-Ferrandu ve Francii.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down