12.07.2019 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny předané v průběhu konference The One

Zakladatel společnosti Alltech Pearse Lyons byl vizionář. Své poslání a poslání společnosti Alltech neviděl jen v honbě za ziskem, ale ve vývoji nových technologií a rozvoji spolupráce napříč zemědělským segmentem. Snad právě proto založil konferenci The One, jejíž 35. ročník proběhl letos v květnu a která má sloužit jako místo střetnutí a navázání nových kontaktů a spolupráce.

Pearse Lyons myslel i na začínající vědce, novináře nebo firmy pohybující se v oboru zemědělství a založil několik programů na jejich podporu. Letos proběhlo na konferenci The One již čtrnácté vyhlášení vítěze v soutěži Alltech Young Scientist. Poprvé byla vyhlášena ve spolupráci s organizací IFAJ (International Federation of Agricultural Journalists ) také cena mladého novináře a prostor pro prezentaci dostalo i devět nejlepších start-upových firem z programu Pearse Lyons Accelerator.

Mladý vědec a mladý novinář roku 2019

Čtrnáctý ročník soutěže mladých vědců přilákal studenty ze 120 univerzit ze 40 zemí světa. Hlavní cenu mladého vědce roku 2019 získala Deeksha Shettyová z univerzity Saskatchewan v Kanadě a vedle finanční odměny 10 000 USD získala i možnost poradenství a spolupráce s celou řadou špičkových vědeckých pracovišť napříč celým světem.

Dr. Pearse Lyons obdivoval novináře za to, jak umí o zemědělství informovat a přibližovat ho lidem. Na jeho počest proto byla letos ve spolupráci s IFAJ oceněna také mladá novinářka Denene Erasmusová z jižní Afriky píšící pro periodikum Farmer’s Weekly South Africa.*

Martina Karásková

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down