20.09.2022 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ceny za welfare na EuroTier 2022

DLG) Tři inovace byly oceněny Animal Welfare Award, dodatečným uznáním za inovované pro produkty, které splňují vyšší standardy pro dobré životní podmínky zvířat. Dalším oceněním je také vítězný koncept DLG-Agrifuture 2022.

Vítězi ceny za dobré životní podmínky zvířat pro EuroTier 2022 jsou:

SoundTalks® firmy Boehringer Ingelheim Vetmedica GmbH

Díky SoundTalks jsou počáteční příznaky onemocnění dýchacích cest rozpoznány dříve, než je zemědělec schopen zjistit kontrolou svých hospodářských zvířat obvykle dvakrát denně. Pokud dojde k odchylkám, je zemědělec okamžitě upozorněn a v případě potřeby může po konzultaci s veterinářem rozhodnout o dalším postupu. Systém se proto používá pro včasné odhalení a prevenci a může zabránit vypuknutí nákazy, a tím také snížit používání antibiotik. Působivě ukazuje, jak jsou digitální technologie schopny podporovat zemědělce v jejich každodenní práci ve smyslu welfare a zdraví zvířat. Splňuje požadavky vyšší úrovně welfare zvířat pozitivní podpory zdraví zvířat.

Stimulor® StressLess firmy Siliconform Vertriebs GmbH & Co. KG

Díky integrované adaptivní strukové vložce lze dojit struky různých velikostí jedinou pryžovou vložkou ve strukové násadci díky tomu, že reaguje na rozdíl tlaku a umožňuje proudění vzduchu v přesně správný čas. To reguluje vakuum tak, aby zůstalo ve fyziologickém rozmezí a struky nebyly příliš stisknuty. To znamená, že s citlivou tkání struku krávy se zachází jemně, čímž se zvyšuje pohoda během procesu dojení. Stimulor StressLess zabraňuje zraněním, a proto významně přispívá ke zvýšení welfare zvířat a zlepšení jejich zdraví.

The Dreamstall firmy Cowhouse International B.V.

Koncept boxu Dreamstall umožňuje kravám uplatnit přirozené chování při uléhání, ležení a vstávání, aniž by byly omezovány krční vymezovací trubicí a konvenčně používanými dělícími tyčemi. Konstrukce, která je stejně jednoduchá jako inovativní, umožňuje kravám nerušeně využívat celou oblast ležení a vede je do vhodné polohy při ležení a vstávání. Dreamstall je inovace, která podporuje uplatňování typických způsobů chování krav, a proto významně přispívá ke zvýšení úrovně welfare zvířat.

Slavnostní předání cen se uskuteční na veletrhu EuroTier 2022 v Hannoveru.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down