04.12.2020 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Digitální veletrhy EuroTier a EnergyDecentral

Poprvé se letos veletrhy konaly výlučně na Internetu. V roce 2002 DLG založil pro EuroTier vlastní webové stránky www.eurotier.de. Téměř o dvacet let později v 2021 bude EuroTier první DLG veletrh, spolu s EnergyDecentral, používat interaktivní internet a poskytovat optimální reprezentaci veletrhu pro návštěvníky a bude místem pro setkání s vystavovateli na digitální platformě. Kvůli koronavirové pandemii se veletrh nebude pořádat na obvyklém místě v Hannoveru.

Příští rok se EuroTier, světový veletrh pro živočišnou výrobu, a EnergyDecentral, mezinárodní veletrh pro inovační energetickou výrobu, bude pořádán výlučně jako digitální verze 9. až 12. února 2021. Rozsáhlý digitální program o aktuálních tématech mezinárodního po čtyři dny, umožní výměnu nápadů s experty z celého světa, poznat nejnovější nabídky vystavovatelů.

Již letos se 3. a 4. prosince konaly tiskové konference, vyhlášení medailí za nejlepší inovace i prezentace firem.

První přednášku tiskové konference si připravil Dr. Reinhard Grandke, DLG e.V. Hovořil o cenách krmiv a živočišných produktů. Ceny krmiv jsou vyšší kvůli částečnému suchu roku 2020. Světové ceny mléčných výrobků klesly, ceny vepřového masa jsou ovlivňovány koronavirovou pandemií, potíže mají i jatky. Velký pád cen značně ovlivnil farmáře a chovatele prasat. V Německu poklesla cena po zastavení exportu do Číny, a to z 1,6 eura/kg na 1,19 eura/kg. Rostou ceny krmného obilí kvůli malé sklizni v EU. Také ceny mléka jsou nízké, jsou nejnižší od roku 2018. Nejdůležitější přístup jak řídit dopady krize covid-19 je diverzifikace produktového portfolia. Větší společnosti plánují používat digitální platformy jako obchodní nástroj. Světové trhy jako základna pro obchod zůstanou pro velké společnosti.

 

Podrobně o tom, jak DLG vyvinul digitální platformu pro zemědělský průmysl, který umožní všem farmářům, firmám i novinářům setkat se na síti online. Nová platforma bude spuštěn v roce 2021 během veletrhu "EuroTier digital" a EnergyDecentral digitál" mluvila Ines Rathke, manažer projektu. Vysvětlila, jak budou akce probíhat.

Prof. Dr. habil. Matthias Schick (Animal Husbandry and Dairy Farming Division, Strickhof, Lindau Member of the Research Management, AgroVet-Strickhof) přednášel o trendech v inovacích v zemědělství a popsal, jak byly produkty firem oceňovány. Celkem 80 produktů různých firem bylo přihlášenou soutěže o inovace. Byly rozděleny do 14 oblastí a ohodnoceni nezávislými experty. Většina produktů byla přihlášena do oblastí Vybavení a technologie, Ustájení prasat a krmící technologie a Digitální řešení pro management chovu a jakosti potravin. Nicméně, většina medailí byla udělena v oblasti Ustájení skotu a krmné technologii. Jediná zlatá medaile byla udělená pro právě z této oblasti. Byla udělena jedna zlatá a sedm stříbrných medailí.

EuroTier medaile

Protože je snižování emisí ze živočišné výroby otázkou důležitosti, kdekoli je možné je snížit ve stájích pro skot, ať už pomocí techniky, nebo prevence, zlatou medaili získal produkt CowToilet (Hanskamp AgroTech BV). Vítězové medailí za inovace mohli získat i cenu za welfare. Nakonec ji získalCalf Monitoring System (Futuro Farming GmbH). Jde o systém pro časnou detekci nemocí u telat pomocí infračerveného senzoru. Informace dostane farmář v reálném čase on-line.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down