Držitelé zlata Sommetu 2017

Tradiční soutěž Sommets d'Or na mezinárodním veletrhu Sommet de l'Élevage odměňuje vystavovatele, kteří představují vybavení, produkty nebo služby, které jsou inovativní a slouží odvětví chovu hospodářských zvířat. Komise složená ze zemědělských odborníků, zástupců výzkumných ústavů, ale i zemědělců, vědců a veterinářů vybrala ty, které nejlépe slouží potřebám koncového uživatele. h. Jako tradičně se soutěžilo v několika kategoriích a z přihlášených 73 produktů jich bylo oceněno dvanáct.

Kategorie zemědělských strojů

Společnost Kramer-Werke GmbH se pochlubila čtyřkolovým nakladačem se dvěma elektromotory Kramer KL25.5e který je speciálně konstruován pro použití v uzavřených a stísněných prostorách, protože má nízkou hlučnost a také emise CO2.
Claas France přivezl na veletrh automatický kompenzační systém pro závěsné sekačky Slope Control. Slouží pro použití i na strmých svazích je nyní k dispozici pro všechny série Class Disco 9200 CAS. Systém se řídí podle tlaku na zem nezávisle na každé ze dvou zadních jednotek a inklinometr měří měření úhlů sklonu svahu a poskytuje stroji informace o poloze.
Francouzská firma GalonnierSarl představila rozmetadlo slámy pro kulaté a hranaté balíky. Tento rádiem řízený samohybný stroj rozděluje slámu (případně krmivo) podél stáje a rozmetává slámu na na vzdálenost od dvou do sedmi metrů.. Příslušenství je odnímatelné (kompresní šrouby, otočná věžička, mulčovací kotouče). Dálkové ovládání nahrazuje sedadlo řidiče a vzniká tak kompatibilní zařízení pro malé stáje ovcí nebo koz.
Firma Interfol se zabývá výrobou balících materiálů pro slámu, či senáže. Folie Agrirepel Wrap obsahuje aktivní složku, především esenciální oleje, které odpuzují ptáky a hlodavce. Zástupce firmy doplnil, že v ČR spolupracují se společností Euro Bagging.

Rakouská firma Jeannet-Debit přivezla do Clermot Ferrandu flexibilní sekací lištu Respiro R3, která se dá využít pro polní plodiny (např. vojtěšku), slámu, trvalé travní porosty i seno. Výhodou je unikátní upevnění šesti prstů pouze jedním šroubem. Hroty omezují kontaminaci krmiv kameny a půdou. Technologie je jednoduchá, robustní a bezúdržbová. Thomas Reiter nám sdělil, že v poslední době prodala firma sedmdesát produktů po celé Evropě a v ČR spolupracuje se společností Agrozet.

 

Kategorie vybavení a přístroje

Firma Jourdain předvedla mezi mnoha svými výrobky coral systém, naháněcí soupravu se samouzavírací brankou pro manipulaci se skotem. Tento systém umožňuje zvířeti projít bez nutnosti otevření celé zábrany. Osmiboký profil do oblouku obsahuje bránu s integrovaným dvojitým západkovým systémem "autolock", který lze ovládat jednoduše právě zatlačením branky, která se otvírá oběma směry.

Společnost Lely Francie získala ocenění za robotický vysavač kejdy Lely Discovery 120, který je i u nás dobře známy z výstavy v Brně. Stroj sbírá kejdu tak, že ji podtlakem vtáhne do nádrže a nevytváří se tedy před ním vrstva kejdy.

Vermot Rainurage se pochlubila s nástavci na shrnovací lopaty Bross'Kit. Sada obsahuje podlahové kartáče a upevňovací konzoli, na které je připevněn systém šroubů pro nastavení výšky kartáče. Zlepšuje kvalitu čistění kališť a kompenzuje povrchové nepravidelností.

Kategorie Pomůcky
Firma IMV Technologies přivezla Systém Alphavision, pro inseminaci krav. Inseminační pistole je vybavena miniaturní opláštěnou kamerou, která je vodotěsná a má vlastní osvětlovací systém. Zavádí se k cervixu, který zobrazuje cervix a přenáší obraz na terminál, který se nosí kolem krku nebo předloktí inseminátora. Alphavision dokáže během inseminace pořídit fotky, které se dají uložit a následně sdílet s poradci pro reprodukci či veterináři. Rektální palpace při AlphaVision nepoužívá, což zlepšuje pohodlí inseminačního technika a pohodu krav.

Dvojité nerezové nůžky MS Bi-check byly oceněným produktem firmy Schippers France. Mají dvě funkce, a to rozevírat paznehty, aby se usnadnilo jejich vyšetření afunkci svorky, která detekuje bolestivé oblasti končetin.

Kategorie služby pro zemědělství

Francouzský Conseil Élevage a Institut de l'Elevage vyvinuly za pomoci společnosti Ingenera systém, který odhaduje morfologii zvířete nezvaný Body Mat X. Několik přenosných senzorů přenáší 3D obrazy.

Confédération Nationale de l'Élevage vytvořila on-line platformu týkající se chovu hospodářských zvířat. Nazývá se #devenireleveur (stát se chovatelem) a jejím cílem je povzbudit lidi, aby se stali farmáři a vyměňovali si informace a služby, které nabízejí řadu příležitostí v tomto odvětví.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down