EuroTier 2016 – inspirace nejen pro živočišnou výrobu

Ve dnech 21.–22. září se v Gottingenu sešli zahraniční novináři, aby si po tiskové konferenci DLG promluvili se zástupci firem, které budou v listopadu vystavovat na veletrhu EuroTier v Hannoveru o tom, které výrobky budou ve svých expozicích prezentovat a které z nich přihlásili do soutěže o nejlepší inovaci. Dr. Reinhard Grandke, výkonný ředitel společnosti DLG (německá zemědělská společnost) seznámil novináře s tím, jaký bude letos největší evropský veletrh.

Přední světový veletrh pro živočišnou výrobu bude probíhat od 15. do 18. listopadu na výstavišti v Hannoveru a jeho cílem je ukázat budoucnost zemědělství. To je zřejmé i z toho, že DLG registrovalo pro letošní rok 251 produktů přihlášených do soutěže o medaile za inovace. Jsou mezi nimi produkty, které zlepšují a zajišťují dlouhodobou udržitelnost, pomáhají zlepšit hygienické podmínky ustájení a současně jsou šetrné k životnímu prostředí. Návštěvníci mohou získat mnoho informací pro řešení současných a budoucích úkolů v chovu hospodářských zvířat.
Letos je již přihlášeno 2523 vystavovatelů z 57 zemí, jež budou nabízet kompletní sortiment výrobků pro moderní chov zvířat. To znamená zhruba o 4 % více expozic než při minulém ročníku. Výstavní plocha bude mít více než 280 000 m2 prostoru, tedy více než minule.
Stále roste počet zahraničních (ne německých) vystavovatelů, letos přijede 1453 společností (58 % všech vystavovatelů). Nejvíce vystavovatelů pochází z Nizozemska (231 firem), z Číny (179), Francie (148), Itálie (133), Dánska (86), Španělska (78), Velké Británie (69), Turecka (62), Belgie (55), Rakouska (54) a Polska (47). DLG  v tom vidí jasný signál pro další globální orientaci firem a zemědělství s nimi.
Poptávka zemědělců po informacích stále trvá. Manažeři chovů a podniků potřebují moderní a profesionální koncepty, a to platí pro všechny otázky chovu zvířat, krmení, managementu, logistiky a zejména zdraví a dobrých životních podmínek zvířat. Je třeba znát řešení pro zvýšení efektivity v rámci celého řetězce, od výroby až po konečný výrobek. Pro informovanost bude sloužit i řada konferencí probíhajících po dobu veletrhu. Přibližně 330 vystavovatelů se zúčastní také veletrhu EnergyDecentral 2016.

EuroTier je přední světový veletrh a díky své vynikající a jedinečné koncentraci informací, poskytuje vodítko pro chovatele hospodářských zvířat z celého světa. DLG počítá s podobným počtem návštěvníků jako v roce 2014, kdy veletrhu zúčastnilo kolem 156 000 návštěvníků, odborníků a zájemců. Reinhard Grandke doporučil navštívit také webové stránky veletrhu http://www.eurotier.com

*

Podrobnosti o tiskové konferenci i jednotlivých firmách budou následovat na webu, v článcích týdeníku Zemědělec a dalších periodikách vydavatelství. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *