Firmy s produkty pro živočišnou výrobu

Na brněnském výstavišti, v rámci letošního veletrhu Animal Vetex jsme navštívili firmy a společnosti, jejichž zákazníky jsou zejména chovatelé hospodářských zvířat, manažeři živočišné výroby či veterinární lékaři.
V pavilonu A2 měly své expozice i firmy Bioaktiv a HeapCo, v pavilonu G2 se prezentovala firma Fides Agro.

Na pomoc chovatelům

Firma BioAktiv CZ byla jednou z těch, které prezentovaly své produkty na letošním veletrhu Animal Vetex.   Dvě řady produktů jsou určeny pro krmivo (BioAktiv pro zvířecí krmivo) a do pitné vody (BioAktiv Salis). Přípravky podporují pozitivní bakterie v trávicím traktu a mají tedy vliv na zvýšení konverze krmiv a denní přírůstky. BioAktiv pro zvířecí krmivo je určen pro prasata, skot a drůbež, podobně jako BioAktiv Salis. Produkt snižuje emise amoniaku ve výkalech, což znamená redukci zápachu. Má samozřejmě také současně vliv na tekutost a viskozitu kejdy, takže se neusazuje v kanálech, nevzniká krusta ve stájích a v jímkách.  Další produkt – Bioaktiv pro kejdu a hnůj vytváří prostředí pro aerobní bakterie, jejichž působením se rozpouští krusty a usazeniny, kejda je tak homogenní a tekutější. Z hnoje, kejdy a močůvky se stane cenné hnojivo.

Revoluce v léčbě paznehtů

Firma HeapCo s. r. o. je našem trhu již pětadvacet let. Na veletrhu Animal Vetex letos v Brně měla ve svém stánku vystavenu jen část produktů, které nabízí.   Jednou z novinek určených pro skot je souprava pro ošetření paznehtů. Sada Septicare Bond Express obsahuje aplikační pistoli na lepidlo, 160 ml dvousložkového lepidla, směšovací nástavec pro aplikaci a míchání obou složek a deset dřevěných špalků. Jde o moderní metodu, která brání další traumatizaci a znečištění nemocného paznehtu, a tak se výrazně urychlí léčba. Dřevěný špalík se lepí na zdravou část paznehtu, jenž nemusí být ideálně suchý. Výhodou je velmi snadné použití, velmi rychlá aplikace, a to během několika vteřin. Lepicí tmel se bleskově vytvrdí asi do 30 sekund. Dřevěné nebo gumové špalky se trvanlivě spojí s rohovinou paznehtů během tří minut, kdy už kráva může pazneht zatížit.

Optimální starter  pro telata

Na letošní výstavě Animal Vetex nás zaujaly startery pro telata firmy Fides Agro, spol. s r. o. Produkty mají název Starfid, Starfid CCC a Starfid CCC müsli.  Nově se v odchovu telat obnovuje  stará praxepodávání určitého množství vlákniny.  Firma Fides Agro, spol. s r. o., na tento trend zareagovala produktem Starfid CCC müsli. Ten obsahuje sušenou kukuřičnou siláž a sušené žito.  Dále je v něm  přes dvacet dalších surovin a nutričními doplňkovými látkami jsou vitamíny A, D, E, jód, měď, mangan, zinek a selen.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down