11.12.2015 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Holštýnský svaz oslavil 25 let existence

Ve čtvrtek byly v rámci Semináře a tradičního setkání chovatelů holštýnského skotu v Seči vyhlášeny výsledky chovatelské soutěže. Zároveň došlo i na oslavy 25. výročí založení Svazu chovatelů holštýnského skotu včetně předání plaket partnerským organizacím.

Jak informoval ředitel svazu doc. Ing. Jiří Motyčka, CSc., v prosinci roku 1989 došlo v Košeticích na aktivu chovatelů k prvním impulsům založení pozdějšího SCHHS s cílem intenzifikovat šlechtění černostrakatého skotu za přímé účasti chovatelů. Dalšími body jednání bylo zvýšení produkčních schopností a přístup chovatelů ke špičkovému genetickému materiálu.
Samotný Svaz chovatelů černostrakatého skotu ČR byl založen v dubnu 1990 ve Větrném Jeníkově. V roce 2000 změnil název na Svaz chovatelů holštýnského skotu ČR.
Za těch 25 let se podle řečníka změnilo mnohé, od chovného cíle až po metody odhadu plemenných hodnot. Došlo také k postupné změně typu chovaných krav, což doc. Motyčka dokumentoval na fotografiích vítězek výstav z let 1996 až 2015.
Zmínil se i o publikační činnosti svazu, pořádání odborných seminářů a chovatelských setkání. Nezapomněl vyzdvihnout nasazení SCHHS při pořádání Evropské holštýnské konference pře deseti lety a také účast českých chovatelů na mezinárodních šampionátech v Oldenburgu, Cremoně a Fribourghu.

Více si přečtete v Zemědělci

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down