19.09.2023 | 09:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Inovace z veletrhu SPACE

Již 37. ročník veletrhu SPACE se konal v polovině září na výstavišti v Rennes. Nedílnou součástí prestižní akce je udělení ocenění Innov'Space pro novinky v oboru. Porota složená z odborníků, nezávislá na organizaci SPACE, posuzuje s maximální neutralitou nové produkty navržené vystavovateli. Vybere produkty, zařízení nebo služby, které představují významnou inovaci.

Inovace jsou rozděleny do dvou kategorií na základě úrovně hodnoty pro farmáře nebo koncové uživatele produktu či služby: jedna hvězdička nebo dvě hvězdičky, tři hvězdičky získávají exponáty zasluhující zvláštní uznání poroty.

Celkem odborná komise v letošním roce vyznamenala oceněním Innov’Space 37 exponátů, které obdržely jednu, dvě nebo tři hvězdičky.

Pro pohodu krav

Nizozemská společnost Cowhouse International získala jednu hvězdičku za produkt Dreamstall
Nizozemská společnost Cowhouse International získala jednu hvězdičku za produkt Dreamstall

Nizozemská společnost Cowhouse International získala jednu hvězdičku za produkt Dreamstall. Jedná se o systém volného ustájení, kde krávy mohou stát a odpočívat přirozeným způsobem.

„S vývojem Dreamstall jsme udělali velký krok blíže k matce přírodě v ustájení dojnic. Čím více se krávy mohou ve stáji chovat přirozeně, tím zdravěji a déle budou žít. S tímto novým revolučním designem, kde mohou krávy volně stát a ležet, přispějeme k lepším životním podmínkám zvířat. Sektor výroby mléka tak může počítat s větší podporou společnosti. Práce bude méně, protože lože zůstanou čistší. Vzhledem k tomu, že krávy mohou snadněji stát se všemi čtyřmi nohami ve vyhrazeném prostoru, lze také očekávat méně problémů s paznehty,“ sdělil zástupce firmy.

Do chovů prasat

Francouzská firma Asserva obdržela jednu hvězdičku za exponát Pig move. Jedná se o nástroj pro individuální sledování chování zvířat v jejich životním prostoru. Pig Move je inovativní nástroj určený ke sledování pohybu jednotlivých prasat v jejich životním prostoru. Byl vyvinut pomocí technologie UHF RFID a umožňuje sledování pohybu zvířat v různých prostředích (uzavřené nebo venkovní stájové prostory) a v různých fyziologických stádiích. Software pro sledování a záznam dat byl navržen pro sběr dat o pohybu, která jsou následně analyzována algoritmy, které přesně měří chování jednotlivých prasat a skupin prasat. Tyto algoritmy umožňují:- Měření času stráveného každým zvířetem v předem definovaných životních zónách.- Sledování vývoje obsazenosti zón.- Monitoring počtu změn zón.- Výpočet párového indexu afinity mezi prasaty.- Vyhodnocení trvání a časových úseků pro odpočinkové a aktivní chování.

Pro chovy prasat je určen systém Pig move
Pro chovy prasat je určen systém Pig move

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down