SPACE 2023 se zaměří na energetiku a chov zvířat

Sedmatřicátý ročník SPACE, věnovaný dynamice chovu zvířat, se bude konat od 12. do 14. září na výstavišti ve francouzském Rennes. SPACE 2023 se bude konat na pozadí rostoucích nákladů na energii, obměnu generací, vysokých vstupních nákladů a změny klimatu.

Navíc válka na Ukrajině měla silný dopad na zemědělskou politiku zemí, které jsou závislé na ukrajinských a ruských dodávkách; otázka potravinové soběstačnosti se pro mnoho zemí, a zejména pro rozvojové země, stala zásadní. Mezinárodní působnost SPACE dokazuje více než 120 zemí, které se každoročně účastní, včetně 1100 vystavovatelů z 36 zemí. „V tak měnícím se prostředí a tváří v tvář strukturálním změnám v našem zemědělském sektoru se SPACE stává stále důležitější událostí pro všechny profesionály, aby shromažďovali informace, vyměňovali si nápady a nacházeli nové možnosti pro pokračování rozvoje a adaptace chovu zvířat v regionech západní Francie,“ uvedli organizátoři SPACE v prohlášení. SPACE sdružuje všechny zainteresované strany v živočišné výrobě, včetně chovu drůbeže, prasat, dojnic, masných krav, ovcí, koz, králíků a akvakultury. Akce nabízí velmi pestrý program, více než 100 konferencí a sympozií, a také výstavu výrobců produktů a zařízení.

Prostor pro budoucnost

Espace for the Future se bude věnovat tématu energie. Vysoké ceny plynu a elektřiny pravděpodobně přetrvají a budou mít obrovský dopad na zemědělskou činnost. Když rostou náklady na energii, farmy vidí dopad na účty za elektřinu, plyn a ropy a vstupní náklady, jako jsou hnojiva a krmivo. Prezentace, demonstrace, individuální setkání a diskuse u kulatého stolu poskytnou příležitost prezentovat osvědčené postupy v energetickém managementu a nabídnout konkrétní řešení pro efektivnější a udržitelnější zemědělství (v hale 3).

Soutěž Innov’Space s novou Tech’Agri Challenge

Ceny Innov’Space představují inovace, které zlepšují fungování všech odvětví živočišné výroby. Pro vystavovatele je Innov’Space jedinečnou příležitostí předvést a propagovat své inovované produkty. Tech’Agri Challenge je nová inovační soutěž na pomezí zemědělského a digitálního sektoru pro bretaňské studenty, kterou spolupořádají INNOZH, Bretagne Développement Innovation a SPACE. Tato inovační soutěž podpoří inovace a výzkum pro chovatele hospodářských zvířat mezi mladými lidmi. Jejím cílem je povzbudit mladé lidi, aby přemýšleli o konkrétních zemědělských otázkách a společně navrhovali technická řešení všech problémů. Čtyři skupiny studentů ze zemědělského a digitálního sektoru představí výsledky svých projektů na SPACE 2023.

WATTPoultry.com

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down