22.02.2024 | 06:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Investice do chovu skotu

V tomto týdnu se v Kutné Hoře uskutečnil již pátý ročník konference Mléko 2025 s podtitulem Investice do chovu skotu, který uspořádala společnost AGRO-partner, s. r. o., ze Soběslavi. První den konference byl ve znamenání předání ocenění nejlepším robotickým farmám za rok 2023.

V kategorii Průměrný denní nádoj z jednoho robota se na prvním místě umístilo ZD se sídlem ve Sloupnici s nádojem 2434 litrů, pomyslné stříbro putovalo do podniku Vysočina Dolní Hrachovice za nádoj 2359 l a třetí skončila Farma Herot s 2319 nadojenými litry na jednoho robota a den.

V kategorii Průměrný denní nádoj na krávu získalo zlatou medaili také ZD se sídlem ve Sloupnici s nádojem 44,63 litru, druhé bylo Agrodružstvo Sebranice s 40,64 litry na kus a třetí HOD Dolní Heřmanice s nádojem 39,84 litru na krávu a den.

Druhý den konference se po úvodním přivítání zájemci dozvěděli od JUDr. Jiřího Kunáška návod, jak zabránit převzetí podniku, zazněly také aktuální informace o zemědělské politice z úst předsedy Zemědělského svazu Martina Pýchy.

Michal Skořepa z České spořitelny přiblížil přítomným některé ekonomické ukazatele týkající se zemědělství i České republiky obecně, veterinární lékař Jiří Davídek se podělil o zkušenosti z návštěvy Finska.

Jaká je budoucnost?

Téma Budoucnost v automatizaci v chovu skotu si připravil Andrzej Adryan (Lely East), na jeho slova navázal Jens Simonsen, také ze společnosti Lely.

Společné diskuze zástupců zemědělských podniků se zúčastnili Luboš Šilhavý (Měcholupská zemědělská, a. s.), Lumír Juroš (ZOD Hlavnice), Karel Anděl (Agrosev Červená Řečice) a Milan Šustr (AGROSPOL, výrobní obchodní družstvo Bubovice).

Odpoledními workshopy provázeli zástupci zahraničních farem z Polska, Maďarska, Nizozemska a Německa.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down