Jak koronavirus ovlivňuje globální akce

Šíření koronaviru (Covid-19) ovlivnilo organizaci několika mezinárodních zemědělských akcí, zatímco ostatní situaci pozorně sledují.

Událost, která se měla konat na konci března 2020 v Bangkoku v Thajsku s názvem Victam and Animal Health and Nutrition Asia 2020, byla kvůli viru odložena na 9.–11. července. Toto odložení také znamená, že další sympozia, kerá  jsou součástí programu Victam (Pig Progess, All About Feed) se budou konat také v červenci 2020.

Odložena byla také další událost pořádaná společností VIV Worldwide, a to VIV MEA 2020 v Abú Dhabí. Tato událost, zaměřená převážně na problematiku drůbeže a dojeného skotu, byla naplánována na 31. srpna až do 2. září namísto původního termínu v polovině března 2020.

ESPHM 2020 situaci pečlivě sleduje

Další akcí související s celou problematikou chovu prasat, která by mohla pociťovat účinek Covid-19, je 12. ročník Evropského sympozia o zdraví prasat (ESPHM – European Symposium on Porcine Health Management), které se bude konat v Bernu ve Švýcarsku v květnu 2020. V tiskové zprávě organizátoři sdělují, že pozorně sledují situaci. V zemi jsou od 28. února pozastaveny všechny akce s více než 1000 účastníky. Pravidla platí prozatím do 15. března, aniž by bylo rozhodnuto o časovém rámci po tomto datu. Prezident ESPHM Heiko Nathues proto dodal: „Očekáváme, že nebude žádné prodloužení. V tuto chvíli stále plánujeme a organizujeme konferenci a nehodláme akci zrušit. V případě jakékoli změny, která by nás mohla donutit odložit nebo zrušit konferenci, budeme okamžitě informovat naše účastníky, řečníky a sponzory. “

S ohledem na šíření Covid-19 bylo také zrušeno několik dalších akcí v Evropě. I když tlak na onemocnění nemusí být vysoký, události by mohly být zrušeny kvůli malému počtu, nedostatku přítomných delegátů.*

Zdroj:  Vincent ter Beek, www.pigprogress.net, 3. března 2020

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down