Kdo bere na EuroTieru stříbro?

EuroTier je přední světový veletrh pro živočišnou výrobu a současně je platformou pro inovace. Každé dva roky jsou předávány ceny EuroTier Innovation Award těm produktům, které v této soutěži zvítězí. Nezávislá odborná komise jmenovaná DLG (německá zemědělská společnost) letos vybrala ty nejlepší mezi 251 přihlášenými na základě přísných kritérií. EuroTier Innovation Award 2016 byla udělena 25 inovovaným produktům.

Tyto výsledky budou vyhlášeny na oficiálním galavečeru, jenž se bude konat při formálním zahájení veletrhu EuroTier 14. listopadu 2016. Pro veřejnost bude výstaviště otevřeno od 15. listopadu. Svá ocenění získaly také produkty firem, se kterými jsme se v září setkali v Göttingenu.

Förster-Technik
Změny v chování při pití a snížený příjem tekutin bývají prvními příznaky onemocnění telat a často se objevují před jakýmikoliv jinými vizuálně identifikovatelnými příznaky. Je však obtížné, a to zejména na velkých farmách, odhalit tyto projevy, zvláště když se ještě vyměňuje personál. Systém Smart Calf firmy Förster-Technik nabízí komplexní řadu modulů pro sledování telat nepřetržitě po celý den a přímé pozorování, jak přijímají mléčnou krmnou směs a vodu. Systém podporuje elektronické sledování telat. Smart Calf má moduly Smart Drink Station, Smart Neckband a Smart Water Station. Shromažďuje data o tom, jak telata pijí a přijímají krmivo. Jako první systém má také Workflow Modul s LED displejem pro Smart Neckband, což usnadňuje monitorování telat s tímto obojkem. Po ukončení jakékoliv práce se pak může tlačítkem na obojku zvířete přepnout do dalšího modulu. Water Station, třetí jednotka Smart Calf systému, umožňuje sledování příjmu vody jednotlivými zvířaty.  

Meier-Brakenberg Extertal GmbH & Co.
Německá firma vyvinula systém Piggy Check, který pomocí tabletu zaznamenává hmotnost i zmasilost a sílu podkožního tuku u prasat. O tomto výrobku jsme již podrobně psali, ale zmiňujme se o něm proto, že získal stříbrnou medaili EuroTier Innovation Award.

Wasserbauer GmbH Fütterungssysteme
Podobně dopadl i systém Wicki rakouské firmy, který slouží k rychlému odkrývání a zakrývání siláží v jámě v době, kdy se z ní odebírá krmivo. Firma za něj získala stříbro EuroTieru.

Gummiwerk Kraiburg Elastik GmbH & Co.
Různé typy matrací a rohoží, které vyrábí německá firma Kraiburg, slouží jako matrace do boxových loží, rohože do pohybových chodeb nebo na rošty apod. Komfortní rohož, resp. matrace Tarsa se podstatně liší od běžných gumových rohoží z hlediska výběru materiálu, designu a konstrukce. Skládá ze tří vrstev vyrobených z různých pryžových směsí a pěny, která ovlivňuje měkkost matrace. Zvláštní novinkou je propracovaný tarzální prostor v zadní třetině těchto nových matrací. Tato oblast je vytvořena z polokulových dutých profilů z vysoce kvalitní pryže s cílem dosáhnout vynikající pružnosti a ohebnosti a materiál má také velkou trvanlivost. Krávy na matracích mohou dobře odpočívat s minimálním tlakem na tarzální kloub a přitom část je doplněna podestýlkou.

Biomin
Zdraví střeva a stabilizace střevní flóry je v chovu drůbeže rozhodující a Poultry Star na to prokazatelně působí. Hlavním cílem produktu je kolonizace střeva po vylíhnutí kuřete a také jeho rekolonizace například po léčení antibiotiky. Poulry Star je doplňkové krmivo pro drůbež se specifickými vícekmenovými synbiotiky, za které firma získala ocenění na letošním EuroTieru. Jeho účinnost zajišťuje kombinace pečlivě vybraných probiotických mikroorganismů a prebiotických fruktooligosacharidů. Tato kombinace spolehlivě působí na odolnost jednodenních kuřat a na patogeny u drůbeže všech věkových kategorií, podporuje rozvoj prospěšné střevní mikroflóry. Optimalizace mikrobiální kolonizaci střeva drůbeže zlepšuje jak imunitu, tak parametry užitkovosti,  a přírůstky a využití krmiva. V Evropské unii získal výrobek v roce 2015 povolení jako stabilizátor střevní mikroflóry a je k dispozici ve dvou variantách, a to pro použití do krmných směsí a pro podávání v pitné vodě.*

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *