Krajská výstava splnila očekávání

Také devátá středočeská výstava Náš chovatel, která proběhla ve dnech od 10. do 12. ledna se odehrála již podle osvědčeného scénáře organizátorů, respektive Výstaviště Lysá nad Labem, s. r. o., jemuž sekundoval Koordinační aktiv Českého svazu chovatelů Středočeského kraje. Konkrétně se speciálními klubovými prezentacemi a s prestižní meziokresní soutěží středočeských organizací, do níž se opět přihlásilo všech třináct okresů, včetně Prahy. Novinkou letošní krajské výstavy králíků, holubů a drůbeže byla první Evropská výstava holubů vzniklých na bázi holuba poštovního, na níž se prezentovali tuzemští, němečtí, polští a maďarští chovatelé.

 

 

 

Krajská výstava králíků, holubů a drůbeže s názvem Náš chovatel již tradičně zahajuje výstavnickou sezónu na výstavišti . Na celkovém počtu převyšujícím 4200 letos předvedených zvířat se velkou měrou podílely speciální klubové prezentace chovatelů slepic maransek a vyandotek, dále vybraných plemen holubů, respektive brněnských voláčů, gigantů, rysů, slepičáků, rejdičů a racků, hýlů a norimberských skřivanů, rakovnických kotrláků, českých staváků, českých voláčů sivých, českých bubláků a konečně zakrslých teddy králíků.

Pokud jde o zastoupení v jednotlivých odbornostech, v expozici králíků  bylo předvedeno 1330 králíků (včetně asi 80 kusů zakrslých teddy králíků a teddy beránků) dvaapadesáti plemen – velkých, středních, malých, zakrslých s normální srstí i krátkosrstých.

Expozice drůbeže představovala 543 kusů, reprezentujících bezmála šedesát plemen. Z tohoto počtu jich bylo šest v kategorii vodní drůbeže (jedno plemeno husí a pět plemen kachen). Zbývajících třiapadesát plemen hrabavé drůbeže reprezentovala dvě plemena krůt, jedno plemeno perliček, masná linie japonských křepelek       a 49 plemen slepic.

Expozice holubů na této výstavě bývá početně i druhově bohatá. Tento trend holubáři potvrdili i letos, když do Lysé přivezli více než 2349 holubů jednaosmdesáti plemen (včetně 378 kusů reprezentujících v rámci Evropské výstavy holubů vzniklých na bázi holuba poštovního plemena gigant, americký výstavní a polský poštovní výstavní).*

Více se dočtete v časopisu Náš chov

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down