27.06.2014 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Kralovická výstava drží tradici i vynikající úroveň

Areál akciové společnosti Kralovická zemědělská na Hadačce se ve čtvrtek opět stal dějištěm tradiční zemědělské výstavy. Stejně jako v předchozích letech se v jejím rámci odehrála jak prezentace polních plodin, tak přehlídka hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Zatímco předvedení plemen koní, skotu a prasat (včetně hybridních linií) proběhlo po čtrnácté v řadě, rostlináři na více než sto parcelkách předvedli výsledky své práce již po osmatřicáté a zemědělská technika se předváděla devátý ročník. Nedílnou součástí hojně navštěvované akce byl i bohatý doprovodný program, v němž si přišli na své jak dospělí, tak i nejmladší návštěvníci.

 

Výstava hospodářských zvířat, kterou ve svém areálu na Hadačce organizuje  Kralovická zemědělská, a. s., si již pár let udržuje image největší zemědělské výstavy západočeského regionu. Na konci června se sem na Plzeňsko pravidelně sjíždějí chovatelé z blízkého i dalekého okolí, aby širokému obecenstvu návštěvníků předvedli svá zvířata. A tak ani letos nechyběla prasata, jejichž kolekci reprezentovalo jedenáct zvířat, respektive po jednom kanečkovi plemene pietrain a syntetické linie OL 48 a tři trojčlenné skupiny prasniček, z nichž dvě zastupovaly genetiku Topigs a zbývající naše národní plemeno – přeštické černostrakaté. Sedmnáct předvedených koní zastupovalo devět plemen (kinský, norický, irský a welšský cob, appaloosa, american paint horse, quarter horse, shetlandský a welšský pony) a konečně tři vystavovaní berani náleželi k plemenům suffolk (linie Rambo), charollais (linie Charis) a zwartbles (linie Zoubek).

Zatímco přehlídku koní si dirigovala Jana Březinová, hodnocení krav českého strakatého a holštýnského skotu se odehrálo pod taktovkami bonitérů Luboše Novotného a Rostislava Škrabala z Českomoravské společnosti chovatelů, a. s. O komentář k prasatům z expozice sestavené východočeskou plemenářskou akciovou společností Chovservis se postaral její šlechtitel Ing. Štěpán Homoláč.*

Více se dočtete v srpnovém číslu časopisu Náš chov

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down