11.09.2023 | 08:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Krmivo pro psy a kočky na bázi hmyzu

Když kulturní bariéry nestojí v cestě, mohou majitelé domácích zvířat kupovat krmivo s doplňkem proteinů na bázi hmyzu. Ve Spojených státech a v Evropě bylo mnoho majitelů domácích zvířat svědkem toho, jak jejich psi a kočky loví hmyz.

Vědomí, že psi a kočky instinktivně konzumují hmyz, může vést k tomu, že majitelé domácích zvířat nebudou mít obavy z hmyzu jako nových zdrojů bílkovin v krmivu pro psy a kočky, i když jsou sami hákliví na konzumaci hmyzu. Mezitím v jiných regionech mnoho lidí nemá kulturní nebo náboženské problémy proti pojídání členovců.

Produkt z larev mouchy černé (Hermetia illucens) voní podobně jako arašídové máslo. Lidé to považují za neškodné, zvláště ve srovnání s prohlídkou jatek, odkud pocházejí jiné živočišné bílkoviny.

Larvy much v krmivu domácích zvířat

Mimo USA a Evropu mají lidé méně bariér z hmyzu ve své vlastní stravě. Například společnost Arthrofood v Kolumbii nedávno představila proteinový prášek vyrobený z cvrčků pro lidskou spotřebu. Většina zemí mimo ‚západ‘ je vnímavější ke konceptu hmyzu jako potravy nebo krmiva.

V tuto chvíli se neví, jak budou spotřebitelé reagovat na hmyz jako součást krmiv jejich mazlíčků. Ve vyspělých zemích existuje silná averze k tomu, že lidé jedí hmyz, což by se mohlo přenést alespoň zpočátku na domácí mazlíčky.

Pet Food Industry

Podrobněji v časopisu Krmivářství 5/2023.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down