Management chovu prasnic ve skupinách

Společnost Sano – Moderní výživa zvířat spol. s r. o. odstartovala ve spolupráci s Německou společností zemědělců (DLG) doškolovací program pro domácí chovatele prasat, jehož cílem je zprostředkovat aktuální informace z výzkumu do praxe. Klíčovým mužem, který se měl postarat o informovanost chovatelů prasat spolupracujících s uvedenou výživářskou společností, byl profesor Steffen Hoy.

 

 

Specialista univerzity v Giesenu se ve své prezentaci věnoval managementu chovu březích prasnic ve skupinách, které je od počátku roku 2013 v členských zemích EU prakticky jedinou alternativou ustájení plemenic od pátého týdne po zapuštění až do jednoho týdne před předpokládaným termínem porodu.

V rámci uvedené problematiky profesor Hoy nejprve vysvětlil zásady pro tvorbu skupin prasnic, a to jak s ohledem na dobu optimálního termínu, tak na počet zvířat a využívané krmné systémy. V další části se zaměřil na principy začleňování prasniček do stáda a zdůraznil význam monitoringu zapouštění.

Zbývá dodat, že první ze dvou naplánovaných jarních pracovních dvoudenních setkání s chovateli prasat proběhlo od 10. do 11. března v salonku hotelu Tři Věžičky ve Stříteži u Jihlavy. Podle ředitele společnosti Sano – Moderní výživa zvířat spol. s r. o. Ing. Jiřího Jelínka jsou setkání koncipována pro malé skupiny lidí se záměrem zapojit účastníky do diskuse. Doplnil, že na stejném principu v Německu realizované projekty fungují již deset let a v chovatelské praxi se osvědčily.*

Více se dočtete v květnovém číslu časopisu Náš chov.

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down