Na izraelské konferenci o nejnovějších technologiích

Na konferenci Improvate, což je Smart Agriculture Conference, se podle tiskové zprávy inspirovali vedoucí představitelé zemí jihovýchodní Evropy izraelskými technologiemi.
Vizí konference je zpřístupnit inovace a technologie všem. Improvate působí z Londýna a Tel Avivu a slouží jako platforma pro spojení mezi úředníky vlády, tedy osobami s rozhodovací pravomocí na jedné straně a společnostmi a investory na straně druhé. Prostřednictvím mezinárodních konferencí, delegací a jednání mezi vládami a společnostmi se technologie mohou rozvíjet i v dalších zemích.

Exprezident Rosen Plevneliev říká, že je opravdu vzrušující sledovat, jak ekosystém v Izraeli vytváří produkty světové třídy. Implementaci těchto technologií vnímáme velmi pozitivně a jihovýchodní Evropa je na to připravena. Improvate je platforma, která spojuje informatiku, technologie i politiku, což umožňuje budovat společný jazyk a spolupracovat při hledání praktických řešení, která zlepší kvalitu života.
Členové vlád Vyšší sedmi zemí – Řecka, Chorvatska, Bulharska, Rumunska, Polska, Makedonie a Izraele – se zúčastnili online konference „Inteligentní zemědělství“ pořádané společností Improvate za účelem asimilace inteligentního zemědělství do jihovýchodní Evropy a využití izraelských technologií. Úředníci vyzvali izraelské zemědělsko-technologické společnosti, aby přišly podnikat do regionu a využily financování EU pro inteligentní zemědělství.
Bývalý bulharský prezident Rosen Plevneliev, který konferenci předsedal, uvedl s ohledem na příležitosti, které představuje financování izraelských společností ze strany Evropské unie, že EU nasměruje do zemědělství přibližně 400 miliard eur. Mnoho izraelských podnikatelů, kteří navazují partnerství v balkánských zemích, to někdy činí neefektivním způsobem. Improvate je efektivní platformou, která umožňuje přímý kontakt s osobami s rozhodovací pravomocí a technologickými společnostmi. Izraelské agro-technologické společnosti vyslechly představitele jihovýchodní Evropy a jejich problémy, jimž čelí v oblasti zemědělství, zaměřené hlavně na klimatickou krizi a zavlažování. Společnosti představily svůj technologický vývoj za velkého zájmu zástupců vlád určitých zemí. Diskutovány byly také praktické kroky k implementaci těchto technologií v zemích jihovýchodní Evropy.
Mezi izraelskými společnostmii, které se na konferenci představily, byly:
Agrigo – globální dodavatel EPC (Energy Performance Contracting) pro hi-tech řešení na klíč v oblasti chovu hospodářských zvířat, skleníků a akvakultury;
Gro-fit – vyvíjí nákladově efektivní inteligentní senzory a software pro přesné zemědělství, které transformují každou farmu na inteligentní farmu;
Roots – izraelská společnost (veřejně obchodovaná v Austrálii) dodává technologii vytápění a chlazení;
Groundwork BioAg – produkuje vysoce účinné mykorhizní očkovací látky pro komerční zemědělství;
AgroScout – využívá dronů pro včasnou detekci chorob plodin;
Adama – vývíjí řešení pro ochranu rostlin.
Generální ředitel Improvate Ronit Hassin-Hochman uvedl, že konference představila nespočet příležitostí ke spolupráci mezi izraelskými společnostmi a zeměmi jihovýchodní Evropy a izraelské společnosti velmi se těší na podnikání v regionu.
Akce proběhla on-line.

Podle tiskové zprávy ze dne 3. listopadu 2020, Tel Aviv, Izrael*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down