Národní výstava ovcí a koz začíná již ve čtvrtek

Celostátní výstava ovcí a koz je již tradičně nedílnou součástí výstavy Náš chov a počtem předvedených plemen i počtem zvířat patří k největším akcím svého druhu v republice.

Zejména pro zemědělce, chovatele a zahrádkáře, ale i pro nadšence dobrého jídla jsou určeny výstavy Zemědělec, Náš chov a od letošního roku i veletrh Zemědělské techniky, které spolu s oblíbenými zahradnickými a farmářskými trhy, proběhnou na výstavišti v Lysé nad Labem od 5. do 8. října. 

Ovčácké menu

Během čtyř dnů konání výstavy se v předvádišti lyského výstaviště odehrají například elitní nákupní trhy nejen beranů několika plemen, například zwartbles, texel, ouessantská ovce, clun forest a romanovská ovce, ale i kozlů. Chovatelské kluby romanovských ovcí a anglunubijských koz uspořádají národní šampionáty. V rámci národní výstavy se budou předvádět vybraná plemena ovcí a koz, vyhodnocovat šampioni a nejlepší kolekce výstavy. V bohatém programu nebudou chybět ukázky ve stříhání ovcí či spřádání ovčí vlny, které na kolovratech bude předvádět osm přadlen, jež své výrobky představí na módní. Stejně tak se návštěvníci budou moci těšit na pestrou nabídku specialit z ovčího a kozího mléka a masa.  

 Elitní nákupní trh beranů plemene texel
Elitní nákupní trh beranů plemene texel
Na berany masných plemen ovcí se přihlíží také k osvalení kýty
Na berany masných plemen ovcí se přihlíží také k osvalení kýty
Nejlepší kozlíci loňského elitního nákupního trhu
Nejlepší kozlíci loňského elitního nákupního trhu

Veletržní novinka

Podzimní Zemědělec 2023 je místem, kde odborná i laická veřejnost může najít inspiraci.

„Naší prioritou je oslovit široké spektrum návštěvníků s cílem přiblížit jim české zemědělství, zahradnictví i drobné zahrádkaření. Novinkou je veletrh zemědělské techniky, kde se představí nejnovější inovace a technologické pokroky v zemědělském a potravinářském průmyslu. Návštěvníci budou moci prozkoumat širokou škálu zemědělské techniky, od moderních traktorů a sklízecích strojů až po inteligentní systémy a digitálně řízené technologie, které zvyšují efektivitu a udržitelnost zemědělského hospodaření. Tento veletrh představuje ideální příležitost pro výměnu know-how, navazování obchodních kontaktů a objevování nejnovějšího vybavení, které pomáhá moderním zemědělcům dosahovat vynikajících výsledků ve svém odvětví. Pod hlavičkou MZe je pro zemědělce připravena přednáška na téma: Implementace agroenvironmentálně-klimatických opatření v rámci Strategického plánu SZP. V sobotu 7. října se uskuteční Středočeské dožínky se slavnostním průvodem přes město. Budou se předávat ocenění Zemědělský hospodář Středočeského kraje roku 2023 a bohatý doprovodný program bude moderovat Jakub Kohák,. Tak si udělejte čas a přijďte i se svými dětmi, pro které jsme také něco připravili“ zvala na očekávanou podzimní akci manažerka výstavy Eva Švecová.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down