17.06.2015 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Návštěva švédské zemědělské univerzity

První instituce, kterou jsme v Švédsku navštívili, byla zemědělská univerzita, její fakulta ve městě Alnarp.
Na SLU (Sverige lantbruksuniversitet, Švédská zemědělská univerzita) studuje celkem asi 4700 studentů, 450 studentů na doktorském studiu, má 3600 zaměstnanců, z nichž je 980 vědeckých pracovníků a univerzita má čtyři kampusy (ve městech Upsala, Alnarp, Umea a Skara). SLU má celkovou rozlohu 6200 ha půdy a vlastní 430 budov v celé zemi Do portfolia patří také několik velkých zemědělských lokalit.

SLU je univerzita, kde se studenti a vědci věnují oborům týkajícím se udržitelného využívání biologických přírodních zdrojů, stejně jako vědy v oblasti životního prostředí. Její aktivity sahají od genů a molekul důležitých pro biologickou rozmanitost po zdraví zvířat, bioenergii a zásobování potravinami. Dalšími obory jsou například městské a územní plánování, udržitelný rozvoj měst a venkova a globální otázky, jako je změna klimatu.

Základním principem vzdělávání, výzkumu a sledování  je to, jak využít přírodní zdroje, lesy, půdu, vodu při zachování dobrých životních podmínek pro lidi a zvířata.
Znalosti získané na univerzitě, stejně jako výsledky výzkumu jsou ve Švédsku vyhledávané v oblastech zemědělství, lesnictví, rybolovu atd.

Univerzita má čtyři fakulty, a to Fakultu krajinné architektury, zahradnictví a zemědělství, Fakultu přírodních zdrojů a zemědělství, Fakultu veterinárního lékařství a živočišné výroby a Fakultu lesnickou.

 

Na fakultě krajinářské architektury, zahradnictví a zemědělství v Alnarpu, kterou jsme v rámci cesty navštívili, studuje 1100 studentů, 45 doktorandů a kampus má 430 zaměstnanců a 180 vědeckých pracovníků.

Fakulta leží uprostřed nejdynamičtějšího zemědělského regionu. Region Öresund se rychle rozvíjí a fakulta vybudovala rozsáhlou a prosperující síť místních zemědělských podniků, stejně jako kontaktů v potravinářském průmyslu, místních úřadech a vládních institucích.

Fakulta má šest kateder (katedra podnikové ekonomiky a psychologie životního prostředí, katedra biosystematiky a technologie, katedra krajinné architektury, plánování a řízení, urbanizace a rozvoje venkova, šlechtění rostlin a katedra ochrany rostlin).

O výzkumu v oblasti chovu dojeného skotu a jeho vlivu na životní prostředí, zdraví končetin dojnic i monitorování a obrazové analýzy chování krav ve svých prezentacích přednášeli profesoři  Christer Bergsten a Christian Swensson  a doktorand Oleksiy Guzhva , všichni z katedry biosystémů a technologie.*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down