Nejnovější inovace společnosti Fullwood Packo vychází z přístupu „krávy na prvním místě“

Řada mléčných farem se mnohem více než dříve věnuje otázkám udržitelnosti, dobrých životních podmínek pro zvířata a jejich původu, a proto hledá lepší metody inovací a strategie dojení, které jim zajistí úspěch na měnícím se trhu. Očekává se, že do roku 2067 dosáhne celosvětová populace 10,5 miliardy lidí – společně s tím se zvýší i poptávka po udržitelných zdrojích mléka.

V očekávání změn, které budou muset mléčné farmy v budoucnu provést, věnuje stále více dodavatelů technického vybavení čas a zdroje na vývoj řešení, která jejich zákazníkům umožní této změny využít. Pro některé dodavatele to znamená nabídku nového stroje, který je vybaven řadou nových funkcí. Pro jiné, jako například pro společnost Fullwood Packo, předního dodavatele integrovaných řešení pro dojení a chlazení, je klíčem konzistence.

„Inovace pro nás znamená běh na dlouhou trať, nikoliv sprint,“ říká Glenn De Buf, produktový manažer společnosti Fullwood Packo. „Velmi pozorně nasloucháme našim farmářům a partnerům a učíme se od nich. Každá zpětná vazba, kterou získáme, je pro nás přidanou hodnotou, kterou využijeme k tomu, abychom naše řešení pro dojení posunuli o něco vpřed.“

Společnost Fullwood Packo vyvíjí dojicí roboty více než dvacet let. Její nejnovější automatizovaný robot – M²erlin – slibuje uvolněné dojicí prostředí pro krávy a jejich chovatele, které se promítá do lepších výsledků a hladšího provozu. Je vybaven vyspělou inteligentní technologií, která zajišťuje dosud nejvyšší produktivitu a efektivitu procesu dojení.

Jen v první polovině roku 2020 tento robot získal několik nových pozoruhodných funkcí, které zlepšují proces dojení – všechny přímo vycházejí z názorů a připomínek zemědělců.

Přístup „kráva na prvním místě“

Nejnovější aktualizace firmwaru a ovládání stroje zrychlila připojení na struky a zvýšila jeho spolehlivost. Proces dojení je tak efektivnější a příjemnější pro krávy i pro farmáře. Téměř neslyšné rameno bylo také upraveno. Nyní se pohybuje plynuleji, aby krávy méně rušilo, aniž by se tím snížila efektivita dojení.

„Přístup ‚kráva na prvním místě‘ je pro společnost Fullwood Packo základní filozofií,” říká Glenn. „Při každém rozhodnutí a každé změně myslíme v první řadě na krávu. Zdravější krávy produkují zdravější mléko, což znamená vyšší kvalitu a obecně lepší výsledky pro naše farmáře.”

Tento důraz na vynikající zdraví krav s sebou přináší další nové funkce. Vylepšené kartáčování a postřikování struků zlepšilo celkovou hygienu, protože krávy jsou řádně a plně vydojeny, což přispívá k obecně lepšímu zdraví stáda. Vzhledem k tomu, že dobré životní podmínky zvířat jsou prioritou každé farmy a zároveň jsou stále důrazněji požadovány ze strany spotřebitelů i legislativy, je vytvoření příjemného prostředí pro dojení důležitější než kdy dříve.

Společnost Fullwood Packo čerpá ze svého bohatého dědictví v oblasti dojení a chlazení, a z podpory rozsáhlé sítě partnerů. Díky tomu její řešení vždy přispívají k lepšímu zdraví krav a zároveň podporují zemědělce, kterým přinášejí trvale výjimečné výsledky.

Inteligentnější dojení

U robota M²erlin uživatelé oceňují inteligentní funkce a chytré uplatnění nejnovějších technologií, které zdokonalují a zjednodušují provoz mlékárenských farem. Nové a vylepšené senzory zvýšily množství dat shromážděných během dojení, které se poté synchronizují s aplikací pro chytré telefony M²erlinInfo a umožňují vzdálený přístup a ovládání funkcí. Patří mezi ně přizpůsobitelná upozornění na jakékoli problémy během dojení nebo čištění. Farmáři si nyní mohou nastavit pro jednotlivé krávy kritéria dojení a dostávat upozornění, pokud nejsou splněna.

Byl uveden nový systém detekce struku: TDS2. Díky spolehlivému a efektivnímu senzoru TDS2 je robot M²erlin robustní a připravený na budoucnost a dokáže zvládnout často náročné prostředí mléčných farem. Aplikace M²erlinInfo je také neustále aktualizována a získává další intuitivní funkce, které poskytují farmám veškeré informace potřebné k měření, sledování a maximalizaci procesu dojení.

„Inovace je v našem oboru módním výrazem. Co však toto slovo znamená pro farmáře?“ ptá se Glenn. „Stále zkoumáme konstrukci a hardware robota M²erlin, abychom měli jistotu, že má robustní konstrukci a zajišťuje spolehlivou funkci při nízkých nákladech na provoz.“ Naším cílem je snížit vaše náklady a zvýšit vaši ziskovost – každá aktualizace musí být přímo prospěšná vašim krávám a vašemu podnikání.“

Stále přemýšlíme

Jelikož stále více mléčných farem uvažuje o řešení robotického dojení, které odpovídá jejich potřebám, společnost Fullwood Packo nabízí podporu podnikům všech velikostí: „Ať již provozujete velkou farmu či menší rodinný podnik, nabízíme vám řešení pro dojení, které vyhovuje vašim potřebám i potřebám vašich krav,“ dodává Glenn.

„Technologický pokrok se již projevil transformací mlékárenského průmyslu a na horizontu již vidíme další změny. Inovace jsou životní silou zemědělství. Ačkoli očekávané změny mohou být náročné, farmářům a s nimi spojenému širšímu průmyslu mohou nabídnout zajímavé příležitosti. Inteligentnější řešení budou poskytovat nové a cenné možnosti pro budoucnost procesu dojení, od vyšší efektivity přes vyšší výnosy až po větší udržitelnost.“

Informace o skupině Fullwood Packo Group

Skupina Fullwood Packo Dairy Group je mezinárodním poskytovatelem kvalitních komplexních integrovaných řešení pro dojení, chlazení a správu stáda pro zemědělce produkující mléko. Všechna řešení této společnosti jsou navrhována s jedním hlavním cílem: zlepšit život dojnicím a jejich chovatelům, zajistit produktivitu a ziskovost podnikání, zaručit krávám příjemný a zdravý život.

Skupina Fullwood Packo Dairy Group je soukromá společnost sdružující společnosti Fullwood Ltd, Fullwood Packo BV, Fullwood NV, Fullwood Packo France SAS, Fullwood Packo CS, Fullwood Packo Ireland, Fullwood Packo B.V. a Fullwood Packo Innovation B.V. Skupina je součástí společnosti Pindustry, investiční společnosti Verder Group. Verder Group zaměstnává více než 1850 lidí a dosahuje obratu přes 470 milionů eur.

Fullwood Packo je přední světovou společností v oblasti projektování, výroby a dodávek dojíren a mléčných chladicích systémů: díky nepřetržitým investicím do vývoje navrhuje a vyrábí řešení pro dojení a chlazení mléka téměř 90 let. Je hrdým dodavatelem více než 50 000 farem v 80 zemích – to je v oblasti mlékárenství dosud nevídaný odkaz.

Společnost Fullwood Packo dodává širokou paletu dojicích systémů – od konvenčních rybinových, paralelních a rotačních dojíren až po nejnovější automatizované dojící roboty. Kromě toho nabízí vybavení pro chlazení a uskladnění mléka a softwarová řešení pro správu stáda.*

Fullwood Packo CS

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down