Nová konference EuroTier: Perspektivy rozvoje chovu hospodářských zvířat ve Střední Asii

DLG). Na EuroTier 2022 bude DLG (16. listopadu, 15–17 hodin) společně s partnery z Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Uzbekistánu hostit mezinárodní konferenci střední Asie s názvem „Perspektivy rozvoje hospodářských zvířat ve střední Asii – jak dosáhnout rovnováhy mezi zvýšením produkce a vytvořením krmné základny?“

Konference se s významnými řečníky z ministerstev zemědělství Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Uzbekistánu zaměřuje na strategie udržitelnosti v chovu hospodářských zvířat, dopad změny klimatu na živočišnou výrobu a řešení pro zajištění krmné základny, včetně alternativních zdrojů bílkovin.

Dalšími tématy jsou mezinárodní konkurenceschopnost regionu a rozvoj mezinárodních obchodních vztahů, Účast  je bezplatná pro návštěvníky EuroTier po předchozí registraci, konference nabízí simultánní překlad do ruštiny, angličtiny a němčiny.

Vlády v Kazachstánu, Kyrgyzstánu a Uzbekistánu usilují o další rozšíření domácí živočišné výroby, aby zajistily jak domácí dodávky produktů živočišného původu, tak přístup na vývozní trhy.

Vzhledem k tomu, že 80–90 % mléka se produkuje na farmách s maximálně pěti zvířaty, chov hospodářských zvířat v těchto zemích se soustředí na malé zemědělské podniky a soukromé vedlejší podniky. Rostoucí urbanizace spolu se silnější poptávkou po vyšší kvalitě potravin dnes vedou k profesionalizaci chovu hospodářských zvířat prostřednictvím moderní genetiky, technologií a inovativních konceptů ustájení zvířat.

V celém regionu jsou realizovány různé dotační programy na podporu provozních investicí farem. Zvláštní důraz je kladen na dodávky krmiva, které představuje omezující výrobní faktor v důsledku stále sušších letních období a rostoucích požadavků kladených na vysoce užitková zvířata.

Politici a obchodní experti budou diskutovat o budoucích strategiích

Zástupci politiky a byznysu budou diskutovat o strategiích pro udržitelný rozvoj chovu hospodářských zvířat a pro zajištění krmné základny ve třech středoasijských zemích. Konferenci pořádá DLG s partnery Project Competence Development Milk v Kazachstánu, BT Innovations Financial Fund Eldala.kz.

Úvodní přednášku bude mít Philipp Schulze Esking, předseda představenstva a viceprezident, DLG e.V.

Přednášet o živočišné výrobě ve Střední Asii, cílech, výzvách a řešení bude Askarbek Dzhanybekov, ministr zemědělství (Kyrgyzská republika), Jerbol Karašukejev, ministr zemědělství, Republika Kazachstán, Bakhodir Isaev, první místopředseda Státního výboru pro veterinární lékařství a rozvoj hospodářských zvířat Republiky Uzbekistán, předseda Asociace drůbeže Parrandasanoat.

Projev „Investice do živočišné výroby ve střední Asii“ bude mít Uwe Weddige, vedoucí týmu projektu Rozvoj kompetencí v produkci  mléka v Kazachstánu.

Konference se zúčastní Tilek Ashimov, předseda dozorčí rady Asociace hospodářských zvířat Kyrgyzské republiky, spolupředseda Euroasijského svazu masa, předseda finančního fondu BT Innovations, Maxim Bozhko, prezident Asociace producentů vajec v Kazachstánu, generální ředitel Shanyrak Group,  Ulugbek Ismailov, výkonný ředitel Agentury pro živočišnou výrobu  Uzbekchorvanasl, Státního výboru pro veterinární záležitosti a rozvoj živočišné výroby Republiky Uzbekistán, Dauren Matakbayev, generální ředitel chovatelské asociace Qazaq Aqbas.  Konferencí bude provázet Dr. Olga Hungerová, oblastní ředitelka pro střední a východní Evropu, DLG.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down