Objem vůbec ničím nenahradíš

Letos už proběhne třetí ročník (pokud ročník 2021 počítáme jako nultý) soutěže o nejlepší objemná krmiva v projektu Silážní liga, který pořádá firma ACE Agro s. r. o.. Odborná komise vždy hodnotí konzervovaná krmiva a stanoví pořadí tří nejlepších produktů. Letos se tedy nejlepší výrobci krmiv pro dojnice sejdou již počtvrté.

Mottem porovnání kvality objemnýchhttps://naschov.cz/ziviny-a-mineralni-latky-ve-vyzive-jalovic/ krmiv pro dojnice je jejich zlepšení podle inspirace jiných výrobců a rad ze strany krmivářských odborníků. Silážní liga bývá vyhlášena pro travní senáž, jetelovou senáž, vojtěškovou senáž a kukuřičnou siláž. V roce 2022 přibyla kategorie žitných siláží a letos bude tato kategorie rozšířena o ozimé obiloviny. Letos se tedy můžete přihlásit i vy se svými nejlepšími krmivy, která jste loni vyrobili, do kategorií kukuřice, vojtěška, tráva, hrachy a LOS a ozimé obiloviny, a to v době od 1. 12. 2023 až do 22. 2. 2024, a zabojovat o vítězství. Ze vzorků vašich siláží budou potom vybrány ty nejlepší do TOP 5 a mezi nimi se rozhodne o pořadí.

Dosavadní vítězové

Nejlepší vojtěškové siláže měly 1.zemědělská a. s. Tuněchody, MVDr. Miroslav Hrdlička, Mšeno, 1. zemědělská Chorušice a ZD Luštěnice. Na dalších dvou místech byly ZS Dublovice, Agronet Nesovice a místo ZS Kratonohy i ZD Klapý. V soutěžní skupině travní senáže zvítězily ZD Lnáře, Ing. Radomír Vyjídáček, Farma Vyšehorky, Mohelnice a Zbirožská a. s. Velmi dobré travní siláže měly ZD Nové Město na Moravě, Zemědělská společnost Kratonohy, ZOD Hořice i ZD Krásná Hora nad Vltavou. Nejlepší kukuřičná siláž patřila podniku AGRAS Bohdalov, a. s., Farmě HEROT s. r. o. Pržno a ZD Krásná Hora nad Vltavou. Dobrou kukuřičnou siláž zvládly Statek Dobešice SZŠ Pisek, Agronet Nesovice, ZOD Sepekov – Farma Božetice a Ing. Radomír Vyjídáček, Farma Vyšehorky, Mohelnice, ZD Velká Chýška a Agrodružstvo Záhoří. Kategorii jetelové siláže vyhrála ZAS Lípa, Farma u Drhovských a ZD Dolní Újezd. Jetelové siláže také umí ZEPO Bělohrad a. s. a Karsit Agro a. s. Dubenec – Farma Hřibojedy i Agras Bohdalov a ZD Velka Chyška, Zemědělské obchodní družstvo Hořice a Zemědělské družstvo Nové Město na Moravě. Kategorii hrachy a LOS vyhrál VOD Kámen. Výborné v této kategorii byly Zbirožská a. s. a Agros Vraný. V kategorii žito byly nejlepší VOD Kadov a Ing. Stanislav Drápal z Křenovic. Dobré žito mělo i AGROS Vraný.

Nápad na ligu

Se soutěží Silážní liga přišla společnost ACE Agro s. r. o., česká krmivářská firma, která nabízí praktický servis pro výrobce krmiv, unikátní systém kontroly kvality krmiv, silážní program s kompletními servisními službami před, v průběhu i po sklizni objemných krmiv (školení obsluhy silážních linek, kontrola porostu, odběry a analýzy vzorků a další). Do programu náleží i biologické konzervanty, unikátní systém zakrývání siláží, chemická konzervace a řada dalšího.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down