09.07.2020 | 06:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Od pandemie Covid-19 k „Planetě hojnosti“

Žádné jiné odvětví ekonomiky nemá větší potenciál pro pozitivní dopad na Zemi než právě zemědělství. Společnost Alltech se proto již přes třicet let hlásí k principu ACE (Animal-Costumer-Environment), kterým se zavazuje, že podnikání společnosti bude mít vždy pozitivní dopad na zvířata, spotřebitele i životní prostředí. Projekt Planet of Plenty (Planeta hojnosti) vznikl na pozadí slábnoucích zdrojů nerostných surovin a měnícího se klimatu.

Společnost Alltech prostřednictvím svého prezidenta Marka Lyonse na konferenci ONE také letos vyzvala ke spolupráci na globální iniciativě Planet of Plenty. Mark Lyons věří, že právě nyní je spolupráce potřebná napříč různými odvětvími i napříč celým světem. Výsledek společné práce může lidstvu přinést nové technologie i postupy, které dokážou zajistit kvalitní život pro celý svět.

Snahou v projektu Planet of Plenty je objevovat, testovat a aplikovat nové nápady. Světové zdroje mají být odpovědně řízeny pro budoucí generace a životní prostředí musí být bezpečné pro lidi, zvířata a rostliny.

Letos se konference ONE konala virtuálně, ale koronavirus rozhodně neubral na její popularitě či zajímavosti. Po pandemii Covid-19 se svět zřejmě nevrátí k normálnímu stavu. Podle prezidenta společnosti Alltech Dr. Marka Lyonse, právě nyní více než kdy jindy se musíme přehoupnout k pozitivním změnám a k vytvoření „nového normálu“. Covid-19 představuje monumentální výzvy, ale také nové příležitosti, zejména v zemědělství.

Ve své přednášce přednesl Dr. Mark Lyons několik klíčových myšlenek, kterými shrnul celý týden konání vědecké konference Alltech One Virtual Experience.

Principy Planet of Plenty

Pevně věříme, že zemědělství má největší potenciál utvářet budoucnost naší planety. Jsme inspirováni velkou výzvou, kterou nám svět představil – vyrábět dostatek bezpečných a výživných potravin pro všechny. A při tom pečovat o naše zvířata a udržovat naši půdu, vzduch a vodu pro budoucí generace. Naše přírodní zdroje mohou být omezené, ale lidská vynalézavost je nekonečná.

  1. Je důležité, abychom si uvědomili, že zemědělství má schopnost řešit nejvýznamnější otázky naší planety. Jde o výživu, životní pohodu zvířat i lidí a zachování přírodních zdrojů. Vyprávějme pravdivé příběhy o nadšených lidech pracujících v zemědělsko-potravinářském sektoru a vytvořme planetu hojnosti.
  2. Inspirujme zemědělce, farmáře a producenty, aby přijali nové technologie a zdokonalené postupy řízení zemědělských podniků.
  3. Vytvářejme nové obchodní modely, které pomohou našim zákazníkům v podnikatelském růstu.

Více najdete v Našem chovu 7/2020

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down