05.07.2018 | 12:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Oslava Dne mléka

V Galerii Středočeského kraje v Kutné Hoře byly v rámci oslav Dne mléka koncem května slavnostně vyhlášeny nejlepší mlékárenské výrobky roku 2018. V 16. ročníku akce pořádané Ministerstvem zemědělství, Českomoravským svazem mlékárenským a Ústavem mléka, tuků a kosmetiky VČHT Praha se soutěžilo v devíti kategoriích, celkem soutěžilo 61 výrobků od 19 producentů. Kromě vítěze v každé kategorii se hodnotily také novinky v mléčné a sýrové řadě. Jeden z výrobků byl pak odměněn Cenou médií.

Na úvod akce, nad kterou převzal záštitu ministr zemědělství Jiří Milek a hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, vystoupil v historických prostorách bývalé Jezuitské koleje v Kutné Hoře předseda Českomoravského svazu mlékárenského Ing. Jiří Kopáček. Mimo jiné představil nejnovější aktivitu Českomoravského svazu mlékárenského Mléko vás zdraví 2018. Cílem projektu je zlepšení odborné erudovanosti v oblasti výživy a zdravého životního stylu a tím zvýšení konzumace kvalitních mléčných výrobků.

„Musíme vzdát hold mléku jako nejúžasnější potravině, která pochází z přírody,“ komentoval Ing. Kopáček. Dále seznámil přítomné s programem, v němž nechybělo vystoupení zástupců ministerstva zemědělství či Potravinářské komory nebo přednáška zabývající se sýry ve výživě člověka.

Na programu bylo kromě vyhodnocení soutěže Mlékárenský výrobek roku 2018 i vyhlášení nejlepších sýrových etiket roku 2017.

 

Více si přečtete ve Farmáři č. 7/2018

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down