04.04.2024 | 02:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pasoucí se zvířata pomůže ohlídat mobil

Zdroj pro elektrický ohradník není na pastvině ničím novým, používá se už desítky let. Chytré zdroje se ale dostaly na trh teprve nedávno. Jejich výhodou je jednoduchá kontrola ohrady z chytrého telefonu, tabletu, či dalších zařízení.

Instalace a používání chytrých zdrojů není složité, podle Ing. Terezy Bašta Kamírové ze společnosti Kamír a Co spol. s r. o., je ale potřeba si správně vybrat typ připojení, který je pro danou oblast nejvhodnější. Základní rozdělení je na zdroje fungující přes připojení k internetu s vlastní komunikační jednotkou nebo přes dostupnou síť NB-IoT od T-Mobile.

Chytré zdroje z řady AKO Smart fungují při připojení na signál NB-IoT provozovaný operátorem T-Mobile a aplikace je dostupná pro chytré telefony s operačním systémem Android nebo iOS.

Chytré zdroje z řady AKO Smart fungují při připojení na signál NB-IoT provozovaný operátorem T-Mobile a aplikace je dostupná pro chytré telefony s operačním systémem Android nebo iOS
Chytré zdroje z řady AKO Smart fungují při připojení na signál NB-IoT provozovaný operátorem T-Mobile a aplikace je dostupná pro chytré telefony s operačním systémem Android nebo iOS

Chytré zdroje Lacmé potřebují ke svému provozu L.BOX LD, tedy vlastní komunikační bránu, a je nutné mít v místě použití možnost připojit box kabelem k internetu a chytrý telefon s operačním systémem Android.

Oba systémy lze spravovat pomocí bezplatné mobilní aplikace, kterou si chovatel ve svém zařízení nainstaluje. V aplikaci se dá sledovat a ovládat výkon zdroje, dostávat upozornění v případě výpadku nebo chyby, sledovat a ovládat další prvky na ohradě.

Systém AKO SMART

V případě, že má chovatel dostatečný signál sítě NB-IoT od T-Mobile, je lepší zvolit chytré zdroje AKO s aplikací Kerbl-Welt, které mají přímé připojení k úložišti na internetu věcí (ne přes WLAN – Wi-Fi). K provozu nepotřebují vlastní bránu nebo síť, ani další komponenty. Vše pak lze ovládat a sledovat v aplikaci, ta je dostupná pro OS Android i iOS zdarma.

Systém Lacmé

V případě, že není v místě, kde je zařízení instalované, dostatečný signál sítě NB-IoT, je možné zvolit řešení firmy Lacmé s komunikační bránou L.BOX LD
V případě, že není v místě, kde je zařízení instalované, dostatečný signál sítě NB-IoT, je možné zvolit řešení firmy Lacmé s komunikační bránou L.BOX LD

V případě, že není v místě, kde je zařízení instalované, dostatečný signál sítě NB-IoT, je možné zvolit řešení firmy Lacmé s komunikační bránou L.BOX LD, která tvoří „most" mezi zdrojem a chytrým telefonem. Pro využívání tohoto systému je třeba mít v místě použití možnost připojit box kabelem k internetu a chytrý telefon s operačním systémem Android s připojením na internet.

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down