Pojedete na Sommet? Nezapomeňte produkty oceněné Sommets d'Or.

Veletrh hospodářských zvířat Sommet de l´élevage slaví připravuje 30. narozeniny, a tak po loňském zrušení připravují organizátoři veletrhu novinky a inovace, aby mohli letos přivítat vystavovatele i návštěvníky 5. – 8. 10. 2021 v Clermont-Ferrandu.

Letošním novinkou bude zcela nová hala o ploše 10 000 m2 věnována využití bioplynových stanic na farmách, solární energii, fotovoltaice, a  technologiím pro zpracování masa či mléka pro prodej ze dvora.

Proběhla také inovační soutěž "Sommets d'Or" , která odměňuje vystavovatele prezentující zařízení, výrobky nebo služby, které jsou inovativní asť již z pohledu výroby, bezpečnosti prvků nebo ergonomie. Porota hlasuje o podle toho, jak  inovace odpovídají potřebám koncových uživatelů. Letos byly produkty rozděleny do několika kategorií, a to mechanizace, vybavení a služby.

Mechanizace

Integrovaný čistič kol‎ (firma Hydrokit)

Francouzská firma vyvinula palubní čistič, jenž stříká vodu pod tlakem pomocí hydrauliky traktoru na jeho kola a na kola všech připojených strojů. Držáky trysek jsou integrovány do blatníků a systém je doplněn dvacetimetrovou hadicí na navijáku.‎ Výhodou produktu je optimalizované čištění při jízdě, a tak se nezašpiní komunikace při přejezdech a výhodou je iprevence možného vzniku požáru.

MF Protect-U (firma MASSEY-FERGUSON –Favier SA)‎

Jedinečná konstrukce traktoru  má  systém MF Protect-U s čtyřiadvaceticentimetrovým prostorem mezi motorem a kabinou. Podle firmy řidič dobře vidí a má pohodlí. Motor izolovaný od kabiny snižuje hluk a vibrace v kabině a zlepšuje chlazení a účinnost motoru.

‎THF-0850 Měřič vlhkosti‎ (firma Base)

‎Přístroj měří obsah vlhkosti v sypkém seně, slámě nebo pilinách a peletách od vlhkosti mezi 8 % a 50 %.‎ Zemědělec je tak varován před rizikem přehřátí hmoty před zabalením, což je inovativní, protože současné měřiče dostupné na trhu se používají až po zabalení senáže.

Sekačky EasyCut F 400 CV Fold a EasyCut F Highland(‎firma KRONE Francie‎)

‎Porota ocenila  firmu Krone za dvě inovativní sekačky, první sekačku s hydraulicky skládací frézou (EasyCut F 400 CV Fold) a sekačku, která byla speciálně navržena pro vysočinu a strmé svahy (EasyCut F Highland).‎

‎DRAGO GOLD (firma OLIMAC SRL)

‎Italská firma vyvinula dosud jediný kombajn na trhu na sklízení slunečnice. Je vybavený hydraulickou sekačkou na stonky, který kombinuje jejich sekání na zemi a sklizeň hlav slunečnic až do výše 1,5 m.‎ ‎Toto zařízení je kompatibilní se všemi typy a značkami kombajnů. Kombajn pracuje rychle, sklizeň je beze ztrát.

Vybavení

Nerezové svorky pro siláže (firma VELITEX SAS)

Nerezová pevná drátová svorka francouzské firmy má udržet plachty na místě před a během plnění žlabu, aniž by došlo k roztržení plachty. Praktické klipy jsou baleny v krabicích po 25 kusech.

Služby

Smartphone ap (‎firma APTIMIZ)

Aptimiz je aplikace pro chytré telefony, která automaticky měří a analyzuje pracovní dobu farmy.‎ ‎Nástroj zaznamenává pozice všech lidí pracujících na farmě. ‎Webové rozhraní umožňuje zemědělci analyzovat data své farmy, a tak zlepšit organizaci práce v zemědělském podniku.‎

Déclic travail ‎(společnost INSTITUT DE L’ELEVAGE)

‎Webová platforma francouzského institutu pro hospodářský zvířata kombinuje možnost vlastní diagnostiky s lepší organizací práce.‎ ‎Nástroj má tři komponenty, a to ‎rychlou autodiagnostiku,‎ volný přístup k databázi s více než 60 možných řešení a přes stovkou „tipů a nápadů“ ‎a adresář poradců podle jejich oblasti činnosti a zaměření. Použitím aplikace lze optimalizovat organizace práce v chovu.‎

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down