27.07.2023 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Porušení pravidel bezpečnosti potravin

Veterinární inspektoři z Libereckého kraje společně s celníky odhalili pochybení v přepravě potravin živočišného původu. Konkrétně se jednalo o 120 kilogramů drůbežího masa přepravovaného ve vozidle, které postrádalo funkční chladicí zařízení.

V obci Rádlo na Jablonecku celníci zastavili automobil se zásilkou, která obsahovala hluboce zmražené drůbeží maso – celé kachny a slepice, kuřecí stehna, kuřecí pařáty, ale i pečené kachny – určené pro asijské restaurace.

Problém byl v tom, že vozidlo nebylo vybaveno funkčním chladicím zařízením a teplota vzduchu v den kontroly byla vyšší než 30 °C. Z tohoto důvodu došlo v jádře hluboce zmrazených potravin k výraznému zvýšení teploty. Při kontrolním měření veterinární inspektoři zjistili hodnoty, které se pohybovaly od – 6,1 °C do 1,8 °C. Tím se nejen potvrdilo, že došlo k rozmrazení hluboce zmrazených produktů, ale i to, že se porušila pravidla bezpečnosti potravin.

Z toho důvodu veterinární inspektoři nařídili likvidaci všech rozmrazených produktů v asanačním podniku, kam se přepravily pod dozorem celníku. S dopravcem bude zahájeno správní řízení. Za závažná porušení zákona o potravinách mu může být uložena sankce až do výše deseti milionů korun.*

Měření teploty veterinárními inspektory

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down