Pozvánka na Národní holštýnský šampionát do Lysé nad Labem

V termínu čtvrtek 6. 10. až neděle 9. 10. se bude na výstavišti v Lysé nad Labem konat tradiční podzimní výstava Zemědělec / Náš chov 2016. Stejně jako před dvěma lety se i letos ve dnech 6. a 7. října uskuteční v nové hale C Národní holštýnský šampionát.

Ve čtvrtek se přitom pod patronací Svazu chovatelů holštýnského skotu ČR z. s., předvedou vysokoprodukční dojnice, v pátek proběhne vlastní šampionát. Celkem se počítá s účastí zhruba 60 holštýnských a redholštýnských plemenic v kategoriích jalovice, prvotelky, krávy na druhé laktaci, na třetí a vyšší laktaci (holštýnky a redholštýnky budou hodnoceny zvlášť). Na závěr vzejde z obou kategorií národní šampiónka a také kráva s nejlepším vemenem.

Ve čtvrtek 6. 10. se v 10 hodin uskuteční slavnostní zahájení výstavy Náš chov, v 10.30 bude následovat pozvání k soutěžím Zemědělského svazu ČR. Na 10.45 a 15 hodin je naplánována diskuse o kvalitě potravin a zásadách zdravé výživy. V jednu hodinu odpoledne se v ringu předvedou jednotlivé kategorie krav spolu s plemenicemi s celoživotní produkcí nad 100 000 kg mléka. Celý den bude pro děti probíhat soutěž v dojení a další soutěže na stánku Zemědělského svazu ČR.

Pátek 7. 10. bude celý patřit chovatelům holštýnského skotu. Zahájení holštýnského dne je plánováno na desátou hodinu, v 10.15 začne Národní holštýnský šampionát, který bude trvat zhruba do 14.30 hodin. Od 19 hodin je naplánována neformální diskuse a chovatelský večer.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down