O využití monitoringu chování dojnic při řízení stáda přednášel doc. Ing. Mojmír Vacek, CSc., (Česká zemědělská univerzita), zemědělství 4.0 – zpracování obrazu, automatizace, robotizace, využití dat bylo tématem Ing. Luboše Smutného, Ph.D.(AGROSOFT Tábor, s. r. o.).
Možnosti a limity měření individuálních složek mléka přímo na dojírně hodnotila Ing. Magdaléna Štolcová, Ph.D. (Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i.) a důsledky negativní energetické bilance a jejich vliv na úroveň reprodukce Ing. Markéta Schreinerová (Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i.).
Jak probíhá obnova reprodukčních funkcí dojnic po aspiraci oocytů a embryotransferu vysvětlil doc. Ing. Luděk Stádník, Ph.D. (Česká zemědělská univerzita).
Význam stabilního sociálního prostředí v chovu dojnic a možnosti využití automatizovaných systémů při jeho vytváření bylo tématem Ing. Ágnes Moravcsíkové z Výzkumnéhu ústavu živočišné výroby, v. v. i.
Závěrečná přednáška se věnovala ekonomice. Ing. Jan Syrůček, Ph.D., (Výzkumný ústav živočišné výroby, v. v. i.) popsal Sledování a hodnocení ekonomických ukazatelů v podnicích s chovem dojeného skotu v r. 2021.
O