05.10.2016 | 12:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Preol otevřel novou výrobnu

Agrofert začal na severu Čech vyrábět extrudovaný řepkový šrot. Plánovanou roční výrobou odpovídající 80 tisícům tun patří výrobní závod holdingu v Lovosicích k největším svého druhu ve střední Evropě.

 

Společnost Preol ze skupiny Agrofert spustila v chemickém areálu v Lovosicích na Litoměřicku provoz výroby extrudovaného řepkového šrotu za 195 milionů korun. Ročně zde vyrobí 80 tisíc tun uvedeného produktu s přívlastkem By+, což by mělo pokrýt spotřebu farmářů v celé České republice.

„Otevřením rafinerie na jedlý olej v loňském roce jsme uzavřeli celé portfolio výrobků, které se dají z řepky vyrábět. K záměru vybudování jednotky na extruzi řepkových šrotů nás primárně přivedla legislativní nestabilita zákona o biopalivech, ale také jsme hledali cestu, jak nadále fungovat a zpracovávat řepku, která našim zemědělcům přináší největší profit. Protože hlavní aktivity Agrofertu reprezentují zemědělsko-potravinářský komplex, v našem portfoliu výrobků tvoří největší podíl potraviny a krmné suroviny. Ve vybudované výrobně, která se svou kapacitou řadí k největším ve střední Evropě, vzniklo osm dalších pracovních míst. V českém zemědělství vidíme perspektivu. Věříme, že nabízený produkt (extrudovaný řepkový šrot By+) přinese prosperitu nejen nám, ale i našim zákazníkům,“ řekl při úterním slavnostním otevření výrobny řepkových extrudovaných šrotů generální ředitel Preolu Ing. Petr Cingr.

Extrudovaný řepkový šrot By+ je extruzí (při řízené teplotě, tlaku a času) upravený extrahovaný řepkový šrot. Nachází využití v krmných dávkách vysokoprodukčních dojnic jako levnější alternativa za sójový šrot. Uvedený produkt  má vynikající nutriční hodnoty zvyšující stravitelnost řepkového šrotu ve střevě, což přináší zvýšení užitkovosti. Neméně zajímavou informací je i to, že pochází z tuzemských surovin a nejedná se o geneticky modifikované krmivo.*

Více se dočtete v listopadovém čísle časopisu Náš chov

 

 

 

 

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down