Příběh potravin a nadšené děti

Výzkumný ústavy živočišné výroby v Praze Uhříněvsi spolu s partnery uspořádal i letos naučnou stezku pro děti zvanou Příběh potravin. Farma v nedalekých Netlukách 9. a 10. června opět ožila dětským smíchem, hrou i poučením. Děti to jednoduše baví.

 

Již 11. ročník naučné stezky byl koncipován jako dvoudenní akce. Páteční program byl vyhrazen pro první stupeň základních škol na farmě v Netlukách a políčkách České zemědělské univerzity, Nemohli jsme si se sedmiletým synem a osmiletou dcerou nechat ujít sobotní program, který byl určen pro širokou veřejnost, především rodiny s dětmi.

Podobně jako v minulém ročníku jsme na startu obdrželi formulář s křížovkou, která znamenala navštívit každé stanoviště, získat otázku a správně na ni odpovědět. Stanovišť bylo více než dost, takže jsme měli co dělat. Počasí se po krátkém dešti naštěstí umoudřilo, také jsme mohli vyjít. Je třeba obdivovat nasazení všech organizátorů, vědeckých pracovníků ústavu i jejich pomocníků, rodinných příslušníků a dalších. S velkým nadšením a bez pocitu únavy se vždy, když ke stanoviště přišel hlouček dětí, dokázali vysvětlit i náročná vědecká témata.

V cíli nás čekalo občerstvení a odměny za správně vyplněnou tajenku. Letošní zněla: „Čerstvé kravské mlíčko z Netluk.“

Akce má neuvěřitelný přínos pro městské děti, které o zemědělství ví jen málo a formou naučné stezky s návštěvami se hodně dozvědí. Děti to prostě bavilo!*

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down