Přikrmujte selata automaticky a lépe i prasnice

V genetickém výzkumu v oblasti chovu prasat bylo v posledních letech dosaženo velkých pokroků. Při správném managementu se dosahuje velikosti vrhu 14–16 živě narozených selat. Prasnice se dostaly na hranici v produkci mléka a po porodu ztratí velkou hmotnost. Tento problém se řeší přikrmováním sajících selat ještě v porodních boxech, čímž se zvýší jejich hmotnost při odstavu asi o 500 g a zároveň se snižují ztráty na hmotnosti prasnic.

Nové systémy automatického krmení mléčnými náhražkami pod názvem Cup-Feeder se nabízejí již několik let. Firma Schauer přináší systémem Babyfeed inovativní řešení, které kromě krmení relativně drahými mléčnými náhražkami umožňují také přikrmování prestartery. Tak se zvyšuje příjem krmiva u silnějších selat a zároveň mají ta slabší lepší šanci přijímat více mléka od prasnice. Výsledkem jsou silnější a zdravější selata. Je také zajištěno automatické a optimální čištění tohoto krmného systému, a tak je Babyfeed velmi výhodnou investicí do podniků s odchovem selat.
Vysoké počty selat ve vrhu a dosažení silných selat vyžadují vyšší produkci mléka u prasnic, než je schopna vytvořit z energie přijatého krmiva. Čím více se daří zvyšovat  příjem krmiva, tím vyšší je i produkce mléka, a tím nižší je úbytek hmotnosti prasnice v porodním období. Mezidobí od porodu do nového oprasení se zkracuje, a tím se zvyšuje produkce na prasnici za rok. MamaDos je počítačově řízený systém suchého krmení centrálním krmným počítačem, je pro každé zvíře individuální,  s možností nastavitelných krmných intervalů nebo se senzorovým dávkováním krmiva. MamaDos lze dovybavit ve stávajících stájích u každého systému suchého krmení s objemovými dávkovači. Zvláště výhodné je to pro podniky, které již používají počítač Schauer Topo pro jiné oblasti (Spotmix, Compident nebo mokré krmení), protože ovládání MamaDos lze instalovat na stávají počítače.*

 

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down