01.03.2022 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Ruská invaze představuje pro MHP významné potíže

MHP, největší producent drůbeže na Ukrajině se snaží nadále uspokojovat potřeby potravinové bezpečnosti země uprostřed nepokojů způsobených ruskou invazí na Ukrajinu. Společnost slibuje, že poskytne ukrajinským spotřebitelům potraviny, které potřebují, ale klade velký důraz na bezpečnost svých pracovníků.

V dopise na webových stránkách MHP napsal Dr. John Rich, výkonný předseda MHP, že invaze, která začala 24. února, vedla k totální válce napříč Ukrajinou a že ruské síly „bezostyšně ignorovaly životy civilistů“. Za těchto okolností MHP slibuje, že bude pokračovat ve své činnosti, ale bude tak činit s opatrností. „MHP zaměstnává na Ukrajině více než 26 000 lidí a dodává přibližně 400 000 tun kuřecího masa na ukrajinský trh ročně, což představuje přibližně polovinu všech kuřat vyrobených pro domácí trh. MHP stanovila dvě priority: za prvé, zajistit bezpečnost všech svých pracovníků a za druhé, zajistit, aby všechna zařízení y pokračovala v práci, aby se pokusila splnit požadavky národní potravinové bezpečnosti,“ napsal Rich. Vzhledem k tomu, že některé oblasti, které byly silně napadeny, jsou místem, kde žijí zaměstnanci MHP, společnost je přemisťuje do oblastí, které jsou bezpečné, a v případě potřeby jim poskytuje finanční pomoc.

Doprava a dodavatelský řetězec

Rich uvedl, že ukrajinské silnice jsou v současné době nebezpečné, zejména v aktivních zónách. Poukázal také na to, že existují spolehlivé zprávy, že ruská vojenská vozidla střílí na „kamiony s potravinami životně důležitými pro přežití ukrajinských žen a dětí“. „Mnoho obchodních kanálů ukončilo činnost kvůli hrozbě ruských sil. Společnost proto hledá alternativní způsoby, jak dodat životně důležité zásoby potřebným. Společnost také slibuje bezpodmínečné a bezplatné dodávky všem statečným obráncům, stejně jako nemocnicím, komunitám a všem, kteří čelí obtížným podmínkám, kde je byť vzdáleně v moci společnosti vyvážet jakoukoli ukrajinskou produkci,“ píše se v dopise.

MHP, která je obvykle silným vývozcem, se zastavila kvůli poškozeným zásobovacím trasám. MHP, dříve známý jako Myronivsky Hliboproduct, je také významným výrobcem krmiv. Společnost pěstuje kukuřici a slunečnici pro použití v závodech MHP a pšenici, řepku, sójové boby a další k prodeji třetím stranám. V roce 2020 společnost vyrobila 2,4 milionu tun krmiva ve svých třech závodech. Rich uvedl, že pokud to bude možné, poskytne společnost aktuální informace o situaci.

Wattagnet.com

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down