Šestnáct důvodů proč si letos nenechat ujít SPACE (prvních osm)

Tradičně je polovina září roční období, kdy mnozí odborníci a chovatelé prasat míří do Rennes ve Francii, aby se zúčastnili SPACE. Jaké zajímavé novace pro prasata budou letos k vidění? Například automatická krmná stanice pro výkrm prasat, aminokyselina LCA, držák pro bezpečné očkování nebo autonomní robot či inseminační sonda.

 

SPACE 2022 se bude konat od 13. do 15. září ve francouzském Rennes. Představí se téměř 1200 vystavovatelů.

Automatická krmná stanice pro výkrm prasat

Asserva

Selfifeeder GFI je přesná krmná stanice pro prasata s detekcí radiofrekvenční identifikace (RFID). Algoritmus řízení krmení umožňuje krmení mezi 32 a 40 prasaty. Zvíře je zváženo a poté krmeno podle své hmotnosti s výběrem ze dvou různých krmiv, což umožňuje individuální krmení pro každého jednotlivce. Přesné podávání umožňuje optimalizovat náklady na krmiva. Počet zvířat krmených stanicí umožňuje také snížit náklady na místo.

Aminokyselina – na původu záleží

Metex Noovistago

Společnost Metex Noovistago zabývající se výživou zvířat provedla studii hodnocení životního cyklu (LCA) aminokyselin. Studie zahrnuje analýzu aminokyselin vyráběných v továrně (Francie) a ověřenou srovnávací metodu. Společnost poskytuje přístup k výsledkům 16 oficiálních ukazatelů LCA týkajících se lysinu, tryptofanu, valinu, argininu, isoleucinu, leucinu a histidinu pro každou zemi vyrábějící pro evropský trh (Francie, USA, Indonésie, Jižní Korea, Čína, Brazílie). Variabilita dat mezi aminokyselinami a původem je vysoká. Např. francouzská produkce s nízko uhlíkovou stopu má  na životní  prostředí pětkrát nižší dopad než čínská.

Držák pro bezpečné očkování

MSD

Držák Idal 3G umožňuje fixovat a používat intradermální očkovací zařízení Idal 3GM a 3GT ve výšce člověka. Držák optimalizuje pracovní sílu během očkování. U zvířat je kvalita injekce optimální, protože selata jsou vždy očkována přípravkem Idal stejným způsobem.

Zlepšení zdraví střev selat

Biodevas Laboratoires

Sinea byla vytvořena tak, aby pomohla selatům projít odstavem. Produkt je 100% přírodní alternativou k posílení fyziologie odstavených selat a ke stabilizaci střevní mikroflóry, aby se snížilo používání antibiotik. Výrobek je vyroben z fytogenních účinných látek a má synergický účinek na oxidační stres vyvolaný odstavem,  aby se omezila prevalence závažného průjmu.

Digitální návštěvy experimentální farmy

Chambres d'Agricultures de Bretagne

Systém Digikerg je digitální a interaktivní nástroj integrující mediační technologie. Zemědělci, poradci nebo studenti budou moci zažít novou zkušenost na experimentální farmě. Každý účastník dostane tablet, který mu umožní účastnit se interaktivních výukových aktivit a her. První verze této vzdělávací aplikace, která se zaměřuje na agroekologii, zahrnuje více než 100 aktivit, rozdělených do devíti témat. Je navržen tak, aby pomohl účastníkům objevit inovace na agronomické stanici Kerguéhennec. Díky funkci 360° a dalším vlastnostem je možné pozorovat vývoj plodin v průběhu ročních období.

Autonomní robot pro dohled nad farmou

Copeeks

Ro'Peek je automatizovaný a autonomní robotický nástroj pro trvalé monitorování oblastí živočišné nebo rostlinné produkce. V budovách s několika stěnami nebo příčkami a vysokou výškou stropu lze takový nástroj použít k mapování atmosféry a umístění zvířat v reálném čase.. Otočná kamera zachycuje informace během dne i v noci (infračervené vidění). S automatickou analýzou obrazu a dat ze senzorů.

Rychlé vyhodnocení příjmu mleziva

Cooperative Eureden

Pilot  je diagnostický nástroj, který vyhodnocuje příjem mleziva selat. Studie ukázala, že příjem mleziva je významně spojen s rektální teplotou selat po 24 hodinách. Teplota vyšší než 38,5 °C po 24 hodinách je definovaná jako homeotermická selata a zdá se být jasnou hranicí. Pilot° se snadno a rychle implementuje do terénu

Doplňkové krmivo se železem

Idena

Forcix zabraňuje anémii z nedostatku železa u selat. Je v kapalné formě a je distribuován v dávce, v podavači, od třetího dne po porodu nebo od pondělí po týdnu porodu po dobu pěti dnů. Přípravek zabraňuje anémii u selat v porodně, poskytuje vitamíny a stopové prvky Šetří značné čas a omezuje náklady na pracovní sílu v chovu. Má přínosy pro životní prostředí, neboť je balen v objemu 25 litrů nebo více. Výhodou ježe se nemusí manipulovat se selaty jeden po druhém.*

Zdroj: Pig Progress

Napsat komentář

Napsat komentář

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down