22.07.2022 | 02:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Šestnáct důvodů proč si nenechat ujít SPACE 2022 (dalších osm)

V polovině září se také odborníci a chovatelé i zájemci o chov prasat sejdou v Rennes ve Francii na veletrhu SPACE. Mezi zajímavé inovace pro prasata budou patřit i webové aplikace, krmné doplňky nebo silo na krmivo pro prasata i drůbež.

SPACE 2022 se bude konat od 13. do 15. září ve francouzském Rennes. Čeká se téměř 1200 vystavovatelů. Vloni jich bylo 1100 a přilákal téměř 75 000 návštěvníků, přičemž je třeba mít na paměti, že se jednalo o jednu z prvních velkých událostí po pandemii covid-19.

Výcviková sada „Chov prasat a zdraví“

Institut du Porc (IFIP)

KifPorc je bezplatná a inovativní výcviková sada založená na e-learningových modulech, která popisuje řízení ustájení prasat za účelem kontroly zdraví. Sada pokrývá základní technické aspekty biologické bezpečnosti, environmentálního managementu a uspořádání stájí. Je určena pro studenty zemědělství a techniky v odvětví chovu prasat na začátku jejich kariéry nebo pro ty, kteří nejsou specialisty. Skládá se ze 13 modulů po 10 až 20 minutách, uspořádaných do čtyř částí: pochopení vazby se zdravím prasat, základy zvládnut problémů, praktická aplikace, validace znalostí prostřednictvím relace otázek a odpovědí.

Rádiem ovládané dveře náklaďáků

Lenormand Constructeur

Při přepravě živých zvířat je otevírání a zavírání dveří ě náchylné k nehodám (riziko nárazu nebo uvěznění zvířat i lidí dveřmi). Použití rádiem ovládaných dveří Betadist umožňuje uživateli velkou volnost pohybu a  držet dál od hospodářských zvířat. Dveře jsou ovládány synchronizovaným hydraulickým válcem poháněným hydraulickou jednotkou s 12V motorem připojeným k baterii traktoru, aby bylo možné provádět práce se zastaveným motorem. Zařízení je také vybaveno blokováním, které zabraňuje náhodnému opětovnému otevření dveří při tlačení zvířaty.

Roztok pro podporu zdraví střev

Metex Noovistago

Inneus je první inovativní řada řešení pro prasata a drůbež na bázi směsí funkčních aminokyselin a polyfenolů. Synergický účinek aminokyselin s polyfenoly umožňuje dosáhnout zadní části střeva a pozitivně modulovat mikroflóru. Produkt působí jako posilovač obranyschopnosti zvířete, které čelí stresu. Jeho přínosy jsou dobře zdokumentovány studiemi in vitro a in vivo, potvrzenými několika vědeckými publikacemi.

Pro optimalizaci výkrmu

Mixscience

Megaplan je software určený technickým poradcům, který jim pomáhá optimalizovat a zlepšovat technické a finanční výsledky ve výkrmnách. Jakmile jsou zadány všechny charakteristiky farmy, software odhadne potenciál prasat v důsledku krmného programu a poté jej porovná se skutečnými výkony. V závislosti na rozdílu mezi oběma se automaticky zobrazí komentáře, které poskytují první rady ke zlepšení.

Silo na krmivo

Rousseau

Ministar 2,5 m3 je nové silo v sortimentu sil firmy Rousseau z kompozitních materiálů. Bylo navrženo s ohledem na ekologickou koncepci, s nahrazením skleněných vláken za rostlinná vlákna (len), tkaná ve Francii. K produkci těchto výrobků se používají různé druhy lněných vláken: tkaná lněná vlákna (roving), krátká lněná vlákna a jemná lněná vlákna. Použitá polyesterová pryskyřice je biozdrojová, s obsahem až 39 % obnovitelných surovin.

Toto silo lze osadit ke každému chovu. Pro usnadnění přepravy a instalace je nové silo vybaveno dvěma manipulačními kroužky na kopuli a odnímatelnými kovovými nožičkami.

Protokol čištění/dezinfekce

Synthese Elevage

Hygi'Check je webová aplikace, která usnadňuje, optimalizuje a zabezpečuje úklid a dezinfekci budov pro chov drůbeže a prasat v závislosti na aktuálním hygienickém stavu. Z několika specifikovaných parametrů, podlahové plochy budovy, počtu zvířat atd. aplikace generuje protokol čištění/dezinfekce, který má být užit na farmě.

Protokol podrobně popisuje všechny akce, které mají být provedeny pro účinné čištění/dezinfekci, a automaticky označuje prostředek.

Inseminační sonda

Yxia

Inseminace prasat se provádí v dlouhých a zdlouhavých krocích. Inovace byly zaměřeny na sondu, protože čištění vulvy, nepohodlné pro chovatele, představuje samo o sobě 50% celkového času. Technologie Easy&Clean chrání hrot sondy před vulvárními nečistotami při jeho zavádění. Po otevření obalu sondy chovatel vloží snímací hlavu chráněnou technologií. Snímací hlava není nikdy v kontaktu s nečistotami. Chovatel již nemusí čistit vulvu. Technologie je snadno použitelná.

Propojení chovatelů a praktiků

Adventiel

Opti'Soins usnadňuje interakci mezi zemědělci a veterináři pomocí modulu optimalizace trasy, systému oznamování zpoždění praktika, modulu vzdálené pomoci (video, chat) a také má funkce tísňového volání, která zajistí příjezd veterináře ve službě.*

Zdroj: Pig Progress

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

deník / newsletter

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem zasílání obchodních sdělení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down